ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا، تحت برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP)، و توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ، برای به خدمت گرفتن کارگران، در پاسخ به نیاز بازار کار و کمبود کارگر صادر می شود. 
TFWP از چهار بخش تشکیل شده است که شامل:

 • کارگران ماهر
 • کارگران کم مهارت
 • برنامه کارگران کشاورزی فصلی
 • برنامه کارگران خارجی

مجوز کار یک سند قانونی است که به یک تبعه خارجی اجازه می دهد تا در داخل کانادا مشغول به کار شود. هر سال، کانادا حدود نیم میلیون مجوز کار برای کارگران خارجی موقت در سراسر جهان صادر می کند.

کانادا مقصد اصلی بسیاری از اتباع خارجی است که به دنبال فرصت های شغلی هستند. کار در کانادا نیز اولین قدم عالی برای کسانی است که به دنبال مهاجرت دائم به این کشور هستند.

کارگران خارجی قبل از عزیمت به کانادا، باید مجوز کار و همچنین پیشنهادی شغلی که تأیید شده باشد، داشته باشند.

نحوه دریافت مجوز کار کانادا

پروسه دریافت مجوز کار در کانادا بسته به نوع مجوزی که فرد درخواست می کند بسیار متفاوت است. برای مثال، اغلب اوقات به یک دانشجوی بین‌المللی که در کانادا تحصیل می‌کند، مجوز کار پاره وقت به عنوان بخشی از مجوز تحصیلشان صادر می‌شود.

بیشتر درخواست‌های مجوز کار بسته مستلزم آن است که یک شهروند خارجی یک پیشنهاد شغلی رسمی از یک کارفرمای کانادایی داشته باشد که توسط ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) پشتیبانی می‌شود. حتی کسانی که معاف از LMIA هستند یا از نیاز به مجوز کار معاف هستند، باید از اسناد منحصر به فردی که برای اطمینان از اجازه ورود به کانادا باید تهیه کنند. دو راه کلی برای دریافت مجوز کار کانادا وجود دارد: مجوز کار بسته (محدود) و مجوز کار آزاد.

مجوزهای کار بسته به کارفرمایان خاصی وابسته است، به این معنی که یک تبعه خارجی که مجوز کار بسته را صادر کرده است باید با همان کارفرما در همان مکان کار کند مگر اینکه مجوز کار خود را تغییر دهد.

اگر من یک پیشنهاد شغلی کانادایی داشته باشم، آیا واجد شرایط درخواست مجوز کار هستم؟

داشتن یک پیشنهاد شغلی کانادایی لزوماً به این معنی نیست که شما واجد شرایط درخواست مجوز کار هستید. یک پیشنهاد شغلی باید شرایط خاصی را داشته باشد تا برای درخواست های خاص مجوز کار معتبر تلقی شود. در بیشتر موارد، برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار، پیشنهاد شغلی متقاضی باید یکی از موارد زیر باشد:

 1. از سازمان ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به شکل مثبت پشتیبانی شده باشد.
 2. معاف از نیاز به دریافت ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA).

شما مجاز به انجام چه کارهایی پس از دریافت مجوز کار کانادا هستید؟

مجوز کار شما محدودیت‌های خاص مرتبط با مجوز شما را مشخص می‌کند. این محدودیت ها عمدتاً بر اساس نوع مجوز کاری که شما واجد شرایط آن هستید تعیین می شود. شرایط ممکن است شامل نوع کاری باشد که می‌توانید در آن شرکت کنید، کجا و برای چه کسی می‌توانید کار کنید، و مدت زمانی که می‌توانید در کانادا کار کنید. دارندگان مجوز کار مقیم دائم کانادا نیستند و باید پس از پایان اقامت مجاز خود کشور را ترک کنند.

آیا می توان خانواده من را در درخواست مجوز کار من گنجاند؟

اگر برای مجوز کار تحت حمایت کارفرما درخواست می دهید، ممکن است واجد شرایط باشید که همسر و فرزندان تحت تکفل خود را به کانادا همراه کنند.

اگر فرزندان شما در زیر سن قانونی هستند و در کانادا همراه شما باشند، می توانند بدون نیاز به مجوز تحصیل جداگانه در موسسات آموزشی کانادا حضور یابند. همسر یا شریک زندگی شما نیز ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز کار آزاد باشد که به آنها اجازه می دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند.

چه کسانی واجد شرایط کار در کانادا هستند؟

اکثر اتباع خارجی برای واجد شرایط بودن برای کار در کانادا با برخی از معافیت ها نیاز به مجوز دارند.

برای درخواست مجوز کار، اکثر نامزدها به یک پیشنهاد شغلی کانادایی نیاز دارند که توسط سازمان ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) پشتیبانی می شود. برخی از استثنائات برای این شرط وجود دارد که در آن کارگران خارجی می توانند برای مجوز کار بدون LMIA یا پیشنهاد شغلی درخواست دهند. نمونه هایی از این موارد عبارتند از: فارغ التحصیل اخیر از یک موسسه آموزشی اختصاصی کانادا (DLI)، یا همسر شخصی که قبلاً مجوز کار یا تحصیل در کانادا را دریافت کرده است.

داوطلبانی که واجد شرایط درخواست مجوز کار هستند باید شرایط زیر را نیز داشته باشند:

 • پس از انقضای مجوز کار، ثابت کنند که خاک کشور کانادا را ترک میکنند.
 • ثابت کنند که بودجه کافی برای حمایت از آنها و خانواده‌شان در کانادا و بازگشت به خانه دارند.
 • از نظر کیفری یا پزشکی برای کانادا غیرقابل قبول نیستند.
 • برنامه ریزی برای کار با یک کارفرمای واجد شرایط.
 • مدارک درخواستی را ارائه دهند که واجد شرایط بودن آنها برای ورود به کانادا را ثابت کند.

متقاضی کار در کانادا ، باید حداقل یک سال تجربه کاری به صورت تمام وقت در ده سال گذشته داشته باشد. منظور از کار تمام وقت در سیستم کاری کانادا 37.5 ساعت کار در هفته می باشد. حداقل امتیازی که برای تجربه کاری در نظر گرفته شده است 15 می باشد.

برنامه نیروی متخصص فدرال متقضاییان را بر اساس توانایی ها و مهارت هایشان رتبه بندی می کند. کسی که در خواست کار می دهد باید حداقل امتیازی که در مجموع کسب می کند، 67 باشد تا صلاحیت لازم برای احراز شغل در کانادا را داشته باشد.

لیست مشاغل مورد نیاز

 • مدیریت مهندسی
 • تحلیل مالی و مهندسی
 • مهندسی معدن
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی نفت
 • مهندسی جغرافی
 • مهندسی هوا فضا
 • مهندسی کامپیوتر(به جز نرم افزار)
 • زمین شناسی
 • برنامه نویسی کامپیوتر
 • تکنسین فنی و مکانیک
 • متخصصان شنوایی و آسیب شناسان گفتار زبان
 • فیزیوتراپی
  کار درمانگر
 • تکنسین آزمایشگاه
 • متخصص آزمایشگاه و دستیار
 • سیب شناسی
 • درمانگران تنفسی، متخصصین
 • بالینی و متخصصین قلب و عروق
 • رادیولوژیست
 • متخصص سونوگرافی
 • تکنسین سونوگرافی
 • تکنسین های قلب و عروق و تکنولوژیست های الکتروفیزیولوژی تشخیصی

لیست بالا ممکن است تغییر کند

بنابراین اگر تجربه ای در هیچ یک از کارهای بالا ندارید، گاهی اوقات به بررسی شغل های درخواستی بپردازید تا ببینید شغل شما شامل آن ها می شود یا خیر. با توجه به امتیازی که برای تجربه کاری در نظر گرفته می شود، شغل شما باید در حیطه یکی از مشاغل فوق باشد. تا زمانی که در 10 سال اخیر در یکی از رده های شغلی بالا تجربه داشته باشید می توانید این سال ها را به عنوان امتیازی برای تجربه کاری خود به شمار آورید. چون فقط نیاز دارید که یک سال تجربه کار مداوم در یکی از رده های شغلی بالا داشته باشید.

چرا همکاری با مجموعه آنکاتور

 

شرکت خدمات مهاجرتی – توریستی آنکاتور با مجوز رسمی از کشور ترکیه با تیم کارشناسی و وکلای مجرب عضو کارگزاری های رسمی سفارت ها همچون VFS GLOBAL کارگزاری انگلستان TLS، گارگزاری اسپانیا BLS و همچنین کارگزاری آلمان IDATA در ترکیه، ارمنستان، دبی، گرجستان و اذربایجان می باشد. و همچنین عضو سازمان وکلای مهاجرت ICCRC کانادا با سابقه بیش از 9هزار پرونده مهاجرتی و مشاوره ملکی و ثبت شرکت می باشد. شرکت آنکاتور با داشتن همکاران وکیل در کشورهای حوزه شینگن، کشورهای آمریکا شمالی و جنوبی، کانادا، انگلیس و ترکیه همچنین با دسترسی مستقیم به سفارت ها، بروزترین و کاملترین اطلاعات در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای متقاضیان و موکلین خود می باشد.

مجموعه آنکاتور قبل از شروع خدمات مهاجرتی، پرونده­های موکلین خود را با بررسی دقیق شرایط و مدارک آنها توسط تیم کارشناسی مجرب سعی در کوتاه کردن مسیر هدف آنها می باشد.

برای درخواست مجوز کار کانادا چه مدارکی لازم است؟

مدارک مورد نیاز برای مجوز کار در کانادا به نوع مجوزی که درخواست می کنید بستگی دارد. متقاضیان ممکن است نیاز به ارائه مدارک زیر به عنوان بخشی از درخواست مجوز کار خود داشته باشند:

مدارک شناسایی

  1. پاسپورت معتبر
  2. دو قطعه عکس
  3. کپی مدرک تحصیلی

مدارک شغلی

  1. دریافت نامه از طرف شرکت یا کارفرمایی که شهروند و مقیم دائم کانادا باشد
  2. تکمیل درخواست متقاضی کاریابی در کانادا
  3. ارائه تاییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت های کانادا
   (طبق این تاییدیه که Positive Labour Market Opinion نامیده می شود، کارفرما اجازه استخدام نیروی مورد نظر را کسب می کند.)
  4. رزومه (انگیزه نامه)

مدارک مالی

 • ارائه مدارک بانکی جهت اثبات توانایی مالی برای تأمین هزینه های زندگی
 • اثبات پرداخت هزینه های دولتی قابل اجرا

مدارک تکمیلی

 1. ارائه گواهی سلامت جسمی
 2. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 3. گواهی ازدواج (در صورت وجود)

اطلاعات تکمیلی ویزای کانادا

زبان و آزمون آیلتس (IELTS) یا TEF

تمامی متقاضیان کار در کانادا؛ حتی کسانی که در کشورهای انگلیسی زبان به دنیا آمده و بزرگ شده اند؛ موظف هستند که نتیجه آزمون آیلتس خود را به همراه درخواست ویزا تقدیم سفارت کانادا کنند. تنها آزمون های قابل قبول به زبان انگلیسی آیلتس و CELPIP هستند. دقت داشته باشید که CELPIP فقط در شهرهای ونکوور، ادمونتون و تورنتو قابل قبول هستند. شما بدون ارسال نتیجه آزمون زبان انگلیسی نمی توانید امتیازی برای این بخش به دست بیاورید و بیشترین امتیازی که می توان در بخش زبان انگلیسی کسب کرد 24 امتیاز است.

ارزیابی تحصیلات

حداکثر امتیازی که برای تحصیلات با درجه دکترا اختصاص داده شده است، 25 امتیاز می باشد. مدارک خارجی برای تعیین معادل کانادایی آن ها توسط شخصی ثالث مورد ارزیابی قرار می گیرد و امتیازات بر اساس معیار معادل سازی به اشخاص اعطا می شود.

سن

سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) برای کسانی که سنین بین 18 تا 46 سال دارند 10 امتیاز در نظر می گیرد. توجه داشته باشید که سن بر حسب روزی که شما فرم درخواست را به CIC ارسال کنید محاسبه می شود.بنابراین اگر یک سال یا حتی بیشتر فرایند درخواست شما به طول بینجامد، شما امتیاز لازم برای سن را، از روزی که درخواست ویزا داده اید به دست می آورید، نه از تاریخی که جواب درخواست شما آمده است.

سرمایه و توان مالی

شما برای مهاجرت به کانادا به حداقلی از سرمایه نیاز دارید. شما باید زمانی که برای ویزا درخواست می دهید و زمانی که ویزایتان صادر شد، بتوانید توانایی مالی خود را به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید. CIC باید اطمینان حاصل کند تا زمانی که در کانادا شغلی پیدا کنید، بتوانید مشکلات خود را بدون تکیه بر کمک های اجتماعی حل و فصل کنید یا در صورت برگشت به کشور خود پول کافی برای بازگشت داشته باشید. سرمایه شما لزوما نباید وجه نقد باشد، این سرمایه می تواند ملک و یا حتی سرمایه بانکی باشد.

مبلغ مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری

در حال حاضر، مبلغ درخواست ویزا معادل 550 دلار برای هر نفر بزرگسال و 150 دلار برای همراهان او محاسبه می شود. همچنین حق پرداخت اقامت دائم برابر با 490 دلار برای هر نفر بزرگسال است. البته این مبلغ را زمانی پرداخت می کنید که موفق به اقامت دائم شدید. با این حال پیشنهاد ما به شما این است که اگر قادر به پرداخت این هزینه هستید، در زمان اولین درخواست خود آن را پرداخت کنید. چون پرداخت این وجه روند کاری شما را جلو می اندازد. اگر موفق به دریافت اقامت دائم نشدید، می توانید این مبلغ را پس بگیرید. مبالغ پرداختی باید در قالب وجه حواله بانکی، حواله پول و یا چک تضمین شده باشد. تا به این ترتیب کارمندان اداره مهاجرت به راحتی بتوانند آن را برداشت کنند. سخن آخر اینکه مدارک خود را باید به گونه ای به افسر سفارت ارائه دهید که اطمینان حاصل کند بعد از اتمام کارتان به کشور خود باز می گردید.

مزایای کار در کانادا

کار در کانادا مزایای زیادی دارد. قوانین کار کانادا تضمین می کند که محل کار دارای درجه بالایی از ایمنی است و همه کارفرمایان از قوانین و مقررات خاصی برای اطمینان از رفاه کارکنان خود پیروی می کنند. همچنین، دستمزدهای کانادایی رقابتی هستند و طبق قانون، اتباع خارجی باید دستمزدی معادل همتایان کانادایی خود ارائه دهند.

در نهایت، برخی از مجوزهای کار کانادا، همسر و فرزندان کارگران را قادر می سازد تا آنها را به کانادا همراهی کنند. یکی دیگر از مزایای قابل توجه برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت دائم به کانادا هستند این است که با کسب تجربه کاری در کانادا، یک تبعه خارجی می تواند واجد شرایط بودن خود را برای تعدادی از برنامه های اقامت دائم کانادا افزایش دهد. 

آدرس شرکت آنکاتور و شماره تماس…

نشانی:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5
D:11, 06420 Cankaya/Ankara

ساعت کار:
دوشنبه تا شنبه هر هفته از 10:00 صبح تا 17:00

تلفن:
4224 780 535 (90+)

www.anktour.com