ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا، تحت برنامه کارگران خارجی موقت( TFWP)، و توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا( IRCC) ، برای به خدمت گرفتن کارگران، در پاسخ به نیاز بازار کار و کمبود کارگر صادر می شود. 
TFWP از چهار بخش تشکیل شده است: کارگران ماهر، کارگران کم مهارت، برنامه کارگران کشاورزی فصلی، برنامه کارگران خارجی.
کارگران خارجی قبل از عزیمت به کانادا، باید مجوز کار و همچنین پیشنهادی شغلی که تأیید شده باشد، داشته باشند.

متقاضی کار در کانادا ، باید حداقل یک سال تجربه کاری به صورت تمام وقت در ده سال گذشته داشته باشد. منظور از کار تمام وقت در سیستم کاری کانادا 37.5 ساعت کار در هفته می باشد. حداقل امتیازی که برای تجربه کاری در نظر گرفته شده است 15 می باشد.

برنامه نیروی متخصص فدرال متقضاییان را بر اساس توانایی ها و مهارت هایشان رتبه بندی می کند. کسی که در خواست کار می دهد باید حداقل امتیازی که در مجموع کسب می کند، 67 باشد تا صلاحیت لازم برای احراز شغل در کانادا را داشته باشد.

اشخاص واجد شرایط

سابقا، تجربه در هر کاری که مورد قبول دسته های شغلی دولت فدرال بود، نوعی شایستگی برای کار در بخش شغلی نیروهای متخصص دولت فدرال محسوب می شد. 
با این حال در سال های اخیر، متقاضیان باید حداقل یک سال سابقه کار مستمر در شغلی مشخص، در 10 سال گذشته داشته باشند. در حال حاضر شغل های زیر به عنوان شغل های پذیرفته شده محسوب می شوند.

لیست مشاغل مورد نیاز

 • مدیریت مهندسی
 • تحلیل مالی و مهندسی
 • مهندسی معدن
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی نفت
 • مهندسی جغرافی
 • مهندسی هوا فضا
 • مهندسی کامپیوتر(به جز نرم افزار)
 • زمین شناسی
 • برنامه نویسی کامپیوتر
 • تکنسین فنی و مکانیک
 • متخصصان شنوایی و آسیب شناسان گفتار زبان
 • فیزیوتراپی
  کار درمانگر
 • تکنسین آزمایشگاه
 • متخصص آزمایشگاه و دستیار
 • سیب شناسی
 • درمانگران تنفسی، متخصصین
 • بالینی و متخصصین قلب و عروق
 • رادیولوژیست
 • متخصص سونوگرافی
 • تکنسین سونوگرافی
 • تکنسین های قلب و عروق و تکنولوژیست های الکتروفیزیولوژی تشخیصی

لیست بالا ممکن است تغییر کند

بنابراین اگر تجربه ای در هیچ یک از کارهای بالا ندارید، گاهی اوقات به بررسی شغل های درخواستی بپردازید تا ببینید شغل شما شامل آن ها می شود یا خیر. با توجه به امتیازی که برای تجربه کاری در نظر گرفته می شود، شغل شما باید در حیطه یکی از مشاغل فوق باشد. تا زمانی که در 10 سال اخیر در یکی از رده های شغلی بالا تجربه داشته باشید می توانید این سال ها را به عنوان امتیازی برای تجربه کاری خود به شمار آورید. چون فقط نیاز دارید که یک سال تجربه کار مداوم در یکی از رده های شغلی بالا داشته باشید.

چرا همکاری با مجموعه آنکاتور

 

شرکت خدمات مهاجرتی – توریستی آنکاتور با مجوز رسمی از کشور ترکیه با تیم کارشناسی و وکلای مجرب عضو کارگزاری های رسمی سفارت ها همچون VFS GLOBAL کارگزاری انگلستان TLS، گارگزاری اسپانیا BLS و همچنین کارگزاری آلمان IDATA در ترکیه، ارمنستان، دبی، گرجستان و اذربایجان می باشد. و همچنین عضو سازمان وکلای مهاجرت ICCRC کانادا با سابقه بیش از 9هزار پرونده مهاجرتی و مشاوره ملکی و ثبت شرکت می باشد. شرکت آنکاتور با داشتن همکاران وکیل در کشورهای حوزه شینگن، کشورهای آمریکا شمالی و جنوبی، کانادا، انگلیس و ترکیه همچنین با دسترسی مستقیم به سفارت ها، بروزترین و کاملترین اطلاعات در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای متقاضیان و موکلین خود می باشد.

مجموعه آنکاتور قبل از شروع خدمات مهاجرتی، پرونده­های موکلین خود را با بررسی دقیق شرایط و مدارک آنها توسط تیم کارشناسی مجرب سعی در کوتاه کردن مسیر هدف آنها می باشد.

مجموعه آنکاتور قبل از شروع خدمات مهاجرتی پرونده­های موکلین خود را با بررسی دقیق شرایط و مدارک آنها توسط تیم کارشناسی مجرب وکلا رسمی مهاجرتی سعی در کوتاه کردن مسیر هدف آنها می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

مدارک شناسایی


  1. پاسپورت معتبر
  2. دو قطعه عکس

مدارک شغلی

  1. دریافت نامه از طرف شرکت یا کارفرمایی که شهروند و مقیم دائم کانادا باشد
  2. تکمیل درخواست متقاضی کاریابی در کانادا
  3. ارائه تاییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت های کانادا
   ( طبق این تاییدیه که Positive Labour Market Opinion نامیده می شود، کارفرما اجازه استخدام نیروی مورد نظر را کسب می کند.)

مدارک مالی

ارائه مدارک بانکی جهت اثبات توانایی مالی برای تأمین هزینه های زندگی

مدارک تکمیلی

 1. ارائه گواهی سلامت جسمی
 2. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

 

اطلاعات تکمیلی ویزای کانادا

زبان و آزمون آیلتس( IELTS) یا TEF

تمامی متقاضیان کار در کانادا؛ حتی کسانی که در کشورهای انگلیسی زبان به دنیا آمده و بزرگ شده اند ؛ موظف هستند که نتیجه آزمون آیلتس خود را به همراه درخواست ویزا تقدیم سفارت کانادا کنند. تنها آزمون های قابل قبول به زبان انگلیسی آیلتس و CELPIP هستند. دقت داشته باشید که CELPIP فقط در شهرهای ونکوور، ادمونتون و تورنتو قابل قبول هستند. شما بدون ارسال نتیجه آزمون زبان انگلیسی نمی توانید امتیازی برای این بخش به دست بیاورید و بیشترین امتیازی که می توان در بخش زبان انگلیسی کسب کرد 24 امتیاز است.

ارزیابی تحصیلات

حداکثر امتیازی که برای تحصیلات با درجه دکترا اختصاص داده شده است، 25 امتیاز می باشد. مدارک خارجی برای تعیین معادل کانادایی آن ها توسط شخصی ثالث مورد ارزیابی قرار می گیرد و امتیازات بر اساس معیار معادل سازی به اشخاص اعطا می شود.

سن

سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) برای کسانی که سنین بین 18 تا 46 سال دارند 10 امتیاز در نظر می گیرد. توجه داشته باشید که سن بر حسب روزی که شما فرم درخواست را به CIC ارسال کنید محاسبه می شود.بنابراین اگر یک سال یا حتی بیشتر فرایند درخواست شما به طول بینجامد، شما امتیاز لازم برای سن را، از روزی که درخواست ویزا داده اید به دست می آورید، نه از تاریخی که جواب درخواست شما آمده است.

سرمایه و توان مالی

شما برای مهاجرت به کانادا به حداقلی از سرمایه نیاز دارید. شما باید زمانی که برای ویزا درخواست می دهید و زمانی که ویزایتان صادر شد، بتوانید توانایی مالی خود را به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید. CIC باید اطمینان حاصل کند تا زمانی که در کانادا شغلی پیدا کنید، بتوانید مشکلات خود را بدون تکیه بر کمک های اجتماعی حل و فصل کنید یا در صورت برگشت به کشور خود پول کافی برای بازگشت داشته باشید. سرمایه شما لزوما نباید وجه نقد باشد، این سرمایه می تواند ملک و یا حتی سرمایه بانکی باشد.

مبلغ مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری

در حال حاضر، مبلغ درخواست ویزا معادل 550 دلار برای هر نفر بزرگسال و 150 دلار برای همراهان او محاسبه می شود. همچنین حق پرداخت اقامت دائم برابر با 490 دلار برای هر نفر بزرگسال است. البته این مبلغ را زمانی پرداخت می کنید که موفق به اقامت دائم شدید. با این حال پیشنهاد ما به شما این است که اگر قادر به پرداخت این هزینه هستید، در زمان اولین درخواست خود آن را پرداخت کنید. چون پرداخت این وجه روند کاری شما را جلو می اندازد. اگر موفق به دریافت اقامت دائم نشدید، می توانید این مبلغ را پس بگیرید. مبالغ پرداختی باید در قالب وجه حواله بانکی، حواله پول و یا چک تضمین شده باشد. تا به این ترتیب کارمندان اداره مهاجرت به راحتی بتوانند آن را برداشت کنند. سخن آخر اینکه مدارک خود را باید به گونه ای به افسر سفارت ارائه دهید که اطمینان حاصل کند بعد از اتمام کارتان به کشور خود باز می گردید.