مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ (Startup Visa)

ویزای استارتاپ از بهترین و جدیدترین روش هایی است که در حال حاضر بسیاری از کشور هایی همچون هلند، کانادا، شیلی، فرانسه و… جهت جذب مهاجران و حمایت از طرح ها و ایده های نو، آن را در نظر گرفته اند. در واقع سازمان مهاجرت کانادا همواره در تلاش است تا برای سهولت در مهاجرت و انتخاب کارآفرینان برای برخی از موسسات مالی و تجاری کانادایی، مجوزهایی را صادر نموده که به ویزای استارت آپ کانادا معروف هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ (Startup Visa)

همان طور که پیش تر گفته شد برنامه استارت آپ کانادا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت تضمینی و دائم در کانادا می باشد. در واقع start up شامل یک کسب و کار و شرکت جوان و نو پایی است که در طی چند سال اخیر، سازمان مهاجرت کانادا، جهت تشویق به مهاجرت در این کشور، روش ویزای استارت آپ کانادا را مطرح کرد تا دارندگان ایده و طرح های نو و کار آفرینان خلاق بتوانند با سرمایه گذاری در این کشور، بستر مهاجرت به کانادا را برای خود مهیا نمایند.

روش استارتاپ کانادا

نوشتن یک ایده و طرحی خلاق و نو
ارایه ایده نوشته شده به یکی از شرکت های معتبر (صندوق های سرمایه گذاری کارآفرینی، فرشتگان سرمایه گذاری و مرکز رشد استارتاپی)
تایید طرح توسط یکی از شرکت های معتبر نام برده (تقریبا بعد از این مراحل و تایید شدن ایده صاحب طرح، پروسهویزای استارتاپ کانادا شکل می گیرد.)
اقدام متقاضی جهت اخذ اقامت دائم در کانادا (اگر این مراحل توسط مشاورین کار آزموده و معتبر صورت گیرد، اقامت در مدت ۱۲ تا ۱۶ ماه اخذ می شود.)

همچنین توجه نمایید چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ توسط گروه مشاوران آنکاتور  را دارید، دیگر نیازی به وجود وکیل ویزای استارتاپ کانادا نیست؛ چرا که مشاوران آنکاتور  همه اطلاعات و مدارکی که جهت گرفتن اقامت و تکمیل پرونده به آن نیاز دارید را در اختیارتان می گذارند و مشاوره تخصصی و حرفه ای در مورد بیزینس پلن برای اخذ ویزای startup کانادا را به بهترین صورت برای شما فراهم می نمایند.

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

جهت اخذ اقامت استارتاپ کانادا لازم است، شرایط زیر را در نظر بگیرید.

یکی از شروط لازم، برخورداری از دانش زبان انگلیسی و یا فرانسوی (در همه زمینه های نوشتاری، گفتاری و شنیداری) و کسب نمره ای حداقل معادل CLB 5 می باشد .

در واقع برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا لازم است در یکی از سه آزمون زبان موسسات معتبر (همانند آزمون های IELTS     General  ، CELPIP-G و TEF) شرکت نموده و نتیجه آن را در فرم درخواست خود قرار دهید.

دقت نمایید که در صورت عدم کسب حداقل نمره، درخواست شما لغو می گردد.

از دیگر شرایط ویزای استارتاپ کانادا، برخورداری از یک سرمایه اولیه است چرا که دولت کانادا، هیچ بودجه مالی را برای افرادی که قصد اقامت از طریق ویزای استارت آپ کانادا را دارند، در نظر نمی گیرد.

در واقع اگر قصد دریافت ویزای start up کانادا را دارید بهتر است که حدودا سرمایه اولیه (برای ۶ ماه) جهت گذران زندگی خود را داشته باشید. (همچنین باید توجه شود که میزان این سرمایه بر اساس تعداد اعضای هر خانوار مشخص می شود و هر سال این میزان تغییر می کند.)

باید دقت شود که داشتن سرمایه اولیه به منظور سرمایه گذاری در این کشور، نیست؛ چرا که یک ایده خلاقانه و فعالیت مناسب، تضمین کننده مهاجرت با استارت آپ می باشد.

و در نهایت یکی از مهم ترین شرایط ویزای استارت آپ کانادا، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان ها مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

اقامت استارت آپ کانادا

در صورت اخذ ویزای استارتاپ کانادا، گروه نمایندگان آنکاتور ، می توانند در ابتدا به مدت شش ماه ویزای کار کانادا را برای شما فراهم نمایند که پس از گذران شش ماه، اقامت دائم برای شما و خانوادتان مهیا می شود (در واقع این اقامت با گذشت تقریبا ۱۲ ماه برای شما و خانوادتان اخذ می شود.)

البته باید توجه شود که صاحب طرح در آن مدت زمان شش ماهه تا زمان گرفتن اقامت در کانادا، لازم است بر روی ایده استارت آپی خود تمرکز داشته باشد در غیر این صورت اقامت دائم، داده نخواهد شد.

همچنین سازمان مهاجرت بیان می دارد که در صورت مواجه شدن  طرح و ایده با شکست، ریسک شکل نگرفتن استارت آپ را می پذیرد و به هیچ عنوان اقامت اخذ شده برای شما و خانوادتان را باطل نمی نماید.

چرا همکاری با مجموعه آنکاتور

شرکت خدمات مهاجرتی – توریستی آنکاتور با مجوز رسمی از کشور ترکیه با تیم کارشناسی و وکلای مجرب عضو سازمان مرکزی اخذ ویزا VFS GLOBAL در ترکیه و همچنین عضو ICCRC کانادا با سابقه بیش از 9هزار پرونده مهاجرتی و مشاوره ملکی و ثبت شرکت می باشد. شرکت آنکاتور با داشتن همکاران وکیل در کشورهای حوزه شینگن، کشورهای آمریکا شمالی و جنوبی، کانادا، انگلیس و ترکیه همچنین با دسترسی مستقیم به سفارت ها، بروزترین اطلاعات در زمینه ارائه راه کارههای حقوقی مهاجرت کوتاه مدت و بلندمدت برای متقاضیان و موکلین خود دارد.

مجموعه آنکاتور قبل از شروع خدمات مهاجرتی پرونده­های موکلین خود را با بررسی دقیق شرایط و مدارک آنها توسط تیم کارشناسی مجرب وکلا رسمی مهاجرتی سعی در کوتاه کردن مسیر هدف آنها می باشد.

شرایط و مراحل دریافت ویزای استارت آپ کانادا :

این برنامه به افرادی پیشنهاد می‌شود که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند می‌خواهند استارت اپ و کسب و کاری جدیدی قابل گسترش در سطح جهانی را دارد در این کشور راه اندازی کنند. شروع بیزینس در کشوری که در آن هیچ سابقه و تجربه‌ای ندارید ناممکن به نظر می‌رسد اما بهتر است بدانید کشور کانادا تمام ریسک‌ها و سختی‌های کار کارآفرینان را در نظر می‌گیرند و اگر در آن استارت آپ موفق نشوند اقامت شما را باطل نمی‌کنند و شما می‌توانید با خیال راحت در زمینه دیگری مشغول به کار شوید.

  1. راه اندازی یک بیزینس در کشور کانادا که مالک حداقل 10 درصد از سهام آن باشید .
  2. همه بنیان‌گزاران آن کسب و کار حداقل باید 50 درصد سهام آن را در اختیار خود داشته باشند و همچنین حداکثر پنج نفر می‌توانند برای اراه اندازی یک بیزینس درخواست ویزا کنند.
  3. دریافت نامه حمایت از یکی از سازمان‌های مورد قبول برنامه ویزای استارتاپ کانادا
  4. داشتن مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه) معادل IELTS 5
  5. داشتن حداقل حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی (12,669 دلارکانادا برای یک نفر –   19,390 دار کانادا برای 3 نفر)

به بیان دیگر دریافت ویزای استارتاپ کانادا شامل دو قسمت می‌باشد:

  1. دریافت نامه حمایت از طرف موسسات مورد قبول برنامه ویزای استارت آپ
  2. درخواست اخذ اقامت به منظور راه اندازی یک استارت آپ در کانادا

سازمان های کانادایی حمایت کننده از استارتاپ ها

برنامه استارتاپ کانادا به منظور، دعوت از کارآفرینان برای راه اندازی یک کسب و کار حرفه‌ای و کاربردی در این کشور است.  اگر فرد متقاضی بتواند وادیان امر دولت کانادا را متقاعد کند که بیزینس مورد نظر دارای حداقل شرایط می‌باشد و همچنین می‌تواند این کسب و کار را در سطح جهانی گسترس دهد می‌تواند این اجازه را کسب با قدرت عمل شروع به کار کند. برای بررسی بیشتر این موضوع دولت کانادا سازمان‌هایی را که متخصص استارتاپ هستند را معرفی کرده است تا این شرایط موجود را تحلیل و مورد بررسی قرار دهند.

سازمان‌های مذکور به سه بخش تقسیم می‌شوند :

اینکیوبیتر‌: این سازمان متخصص در جهت حمایت از انواع استارتاپ‌ها و همچنین کمک شایانی را در اجرایی شدن و رشد بیزینس‌ها می‌کند.

BDC Venture Capital
Celtic House Venture Partners
Extreme Venture Partners LLP
Golden Venture Partners Fund, LP
Impression Ventures
Information Venture Partners Management Inc.
Innovation Platform Capital International LP
iNovia Capital Inc.
Lumira Capital
Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
OMERS Ventures Management Inc.
Pangaea Ventures Ltd.
PRIVEQ Capital Funds
Real Ventures
Relay Ventures
ScaleUp Venture Partners, Inc.
Top Renergy Inc.
Vanedge Capital Limited Partnership
Version One Ventures
Westcap Management Ltd.
Yaletown Venture Partners Inc.

انجل اینوستر‌: این مجموعه در کسب و کارهای نوپا تشکیل می‌شود و سرمایه گذاری‌های کوچک انجام می‌دهد.

Canadian International Angel Investors
Golden Triangle Angel Network
Oak Mason Investments Inc.
Southeastern Ontario Angel Network
Southwestern Ontario Angel Group
TenX Angel Investors Inc.
VANTEC Angel Network Inc.
York Angel Investors Inc.

ونچر کپیتالیست‌: این سازمان در استارت آپ‌های در حال رشد سرمایه گذاری‌های بزرگی انجام می‌دهند.

Alacrity Foundation

Alberta Agriculture and Forestry
Agrivalue Processing Business Incubator
Food Processing Development Centre
Biomedical Commercialization Canada Inc. (operating as Manitoba Technology Accelerator)
Calgary Technologies Inc.
Communitech
Creative Destruction Lab
Empowered Startups Ltd.
Extreme Innovations
Genesis Centre
Highline BETA Inc.
Innovacorp
Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara
Invest Ottawa
Knowledge Park o/a Planet Hatch
Launch Academy
LaunchPad PEI Inc.
NEXT Canada
Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
Ryerson Futures Inc.
Spark Commercialization and Innovation Centre
Spring Activator
The DMZ at Ryerson University
TSRV Canada Inc. (operating as Techstars Canada)
Waterloo Accelerator Centre
York Entrepreneurship Development Institute

برای دریافت اقامت باید بیزینس خود را به یکی از این سازمانها معرفی کنید و آنها را قانع کنید که بیزینس شما شرایط لازم را دارا بوده و شما توانایی ایجاد و گسترش این بیزینس را دارید.  در صورت قانع شدن سازمان انتخاب شده،  نامه ای مبنی بر حمایت از بیزینس شما صادر میکند که یکی از مهمترین مدارک جهت دریافت اقامت کانادا میباشد.