ویزای دوره های کارآموزی آلمان(Ausbildung) از ترکیه

ارسال شده در: اخبار | 0

ویزای دوره های کارآموزی آلمان(Ausbildung) چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد؟

ویزای دوره های کارآموزی آلمان(Ausbildung) نوعی ویزای ملی بلند مدت (نوع D) آلمان است که باید توسط افرادی که برای شرکت در یک برنامه آموزش حرفه ای به مدت بیش از 90 روز در آلمان دریافت کنند. دوره های کارآموزی آلمان(Ausbildung) که یک دوره آماده سازی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای کار در آلمان را فراهم می کند.

ویزای Ausbildung آلمان که به عنوان ویزای آموزش حرفه ای نیز شناخته می شود، به دارندگان آن حق اقامت قانونی حداقل به مدت 3 ماه و حداکثر 12 ماه را در آلمان می دهد. افرادی که می خواهند با ساختن Ausbildung به آلمان بروند با تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای آموزش حرفه ای از ترکیه برای ویزا اقدام کنند که شرکت مهاجرتی با سابقه درخشان در این زمینه میتواند کمک کند.

شرایط و الزامات دوره های کارآموزی آلمان(Ausbildung) چیست؟

الزامات دوره های کارآموزی آلمان(Ausbildung) بصورت خلاصه در زیر ذکر شده است.

 • برای دریافت آموزش های حرفه ای (Ausbildung) در آلمان، داشتن زبان آلمانی در سطح B1 ضروری است.
 • متقاضیان آموزش حرفه ای در آلمان باید مدرک فارغ التحصیلی معادل آلمانی داشته باشند.
 • باید در برنامه آموزش حرفه ای از یک شرکت یا موسسه آموزشی در آلمان پذیرفته شده باشد. اخذ نمره لازم در آزمون ورودی برخی از دوره‌های اوسبیلدونگ
 • داشتن منابع مالی کافی برای کل مدت اقامت در آلمان ضروری است.
 • شرایط سنی هم اهمیت برخوردار هست که بالای ۳۵ سال شانس کمتری دارند.

کدام دوره های کارآموزی در آلمان هست؟

مشاغل و بخش هایی که می توانند با ویزای Ausbildung در آلمان آموزش ببینند در زیر لیست شده اند.

 • پرستاری
 • دستیار پزشک
 • غذا شناسی
 • بانکداری
 • مدیریت تجارت
 • فروش و بازاریابی
 • تخصص IT
 • علوم کامپیوتر
 • لوله کشی
 • برق و الکترونیک
 • لجستیک
 • طرح
 • علوم تربیتی

 

دوره های کارآموزی (Ausbildung) در آلمان چگونه انجام می شود؟

Ausbildung یک برنامه آموزش حرفه ای در آلمان برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا است. در برنامه های Ausbildung که مدت زمان آموزش آن معمولا بین 1 تا 3 سال و نیم متغیر است، آموزش های علمی و عملی مبتنی بر مجوز موسسات اکادمی و آموزشی رسمی کشور آلمان هست که در شرکت ها و موسسات انجام می شود. افرادی که شرایط ورود Ausbildung را برآورده می کنند و برنامه آموزشی را در آلمان تکمیل می کنند، بیشترین تقاضای پرسنل واجد شرایط را توسط شرکت های آلمانی کسب می کنند.

مطالب مفيد  سرمایه گذاری کشور سنت کیتس و نویس (St. Kitts & Nevis)

به دانشجویان که در برنامه Ausbildung آموزش‌های را دریافت می‌کنند، در طول تحصیل از سوی ایالت کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند. میزان حمایتی که به دانشجویان Ausbildung داده می شود برای هر دانش آموز متفاوت محاسبه می شود و بین 247 تا 752 یورو متغیر است. برای دریافت کمک هزینه دانشجویی تحت حمایت دولت، دانش آموز باید در زمان شروع آموزش حرفه ای در مدرسه Ausbildung کمتر از 30 سال سن داشته باشد و تحصیلات خود را حداقل در 2 سال به پایان برسانند. دانشجویان Ausbildung از خارج از آلمان برای دریافت کمک هزینه دولتی باید اجازه اقامت داشته باشند.

برنامه‌های آلمان Ausbildung گزینه‌های تحصیلی را برای حرفه‌های بسیاری از بخش‌های مختلف، از بهداشت تا بانکداری، از علم تا تجارت را پوشش می‌دهد. بهترین گزینه های Ausbildung در آلمان برنامه های آموزشی در حرفه های فنی مانند پرستاری، لوله کش و برق است.

 

چگونه از ترکیه به دوره های کارآموزی (Ausbildung) در آلمان اقدام کنیم؟

برای اقدام به دوره های کارآموزی (Ausbildung) در آلمان از ترکیه اولین گام نیاز به اقامت ترکیه می باشد. و همچینین باز کردن حساب بانکی در کشور ترکیه یکی دیگر از اقدامات است. برای دریافت اقامت ترکیه و حساب بانکی میتوانید از خدمات شرکت ما برای دریافت اقامت ترکیه بهره مند شوید.

علاوه بر مدارک معتبر برای درخواست ویزای کارآموزی آلمان از ترکیه، مدرک معادل سازی شده دیپلم فارغ التحصیلی با ترجمه شده از آلمان است، نامه پذیرش از موسسه و مدرک مهارت زبان را در درخواست ویزا اعلام کنند.

آلمان برنامه های آموزشی در بسیاری از مشاغل مختلف برای ساخت Ausbildung ارائه می دهد. قبل از درخواست، متقاضی ویزای آموزش حرفه ای آلمان باید برای یک برنامه آموزش حرفه ای در آلمان درخواست داده و نامه پذیرش دریافت کند. شرکت ما با همکاری مستقیم با موسسات کار آموزی در آلمان در این زمینه میتواند برنامه های آموزشی برحسب شرایط و خواسته متقاضیان ثبت نام و پذیرش را انجام دهد.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای Ausbildung آلمان چیست؟

مدارک مورد نیاز برای سفر به آلمان با ویزای Ausbildung در زیر آمده است.

 • فرم درخواست ویزای Ausbildung آلمان: فرم درخواست ویزای ملی نوع D آلمان باید به طور کامل پر، امضا شده و در 2 نسخه چاپی یا آنلاین ارسال شود.
 • هزینه ویزای Ausbildung آلمان: رسیدی که نشان می دهد هزینه عمومی ویزای مورد نیاز برای ویزای Ausbildung آلمان، 75 یورو، پرداخت شده است، باید به پرونده درخواست پیوست شود.
 • پاسپورت: شخصی که برای ویزای Ausbildung آلمان درخواست می کند باید برای مدت سفر برنامه ریزی شده گذرنامه معتبر داشته باشد. دو فتوکپی از صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه باید به مدارک مورد نیاز اضافه شود.
 • عکس بیومتریک: 2 قطعه عکس سایز گذرنامه از متقاضی که در 6 ماه گذشته گرفته شده است، در ابعاد 3.5 در 4.5 سانتی متر و مطابق با استانداردهای بیومتریک، باید در پرونده درخواست درج شود.
 • رزومه: اصل و دو فتوکپی رزومه تهیه شده به ترتیب زمانی فرد متقاضی ویزای Ausbildung باید ارسال شود. در صورتی که رزومه به زبان ترکی تهیه شده باشد، ترجمه آلمانی آن نیز باید ارسال شود.
 • هدف نامه یا انگیزه نامه: Ausbildung نامه ای که انگیزه و هدف متقاضی ویزا از شرکت در برنامه Ausbildung را توضیح می دهد باید در اسناد درخواست گنجانده شود.
 • قرارداد آموزش حرفه ای آلمان: قرارداد با موسسه ای که فرد متقاضی ویزای Ausbildung در آن آموزش می بیند باید در پرونده درخواست اعلام شود.
 • طرح آموزش حرفه ای آلمان: برنامه آموزش حرفه ای فردی که در برنامه Ausbildung شرکت خواهد کرد باید به طور دقیق توضیح داده شود، از جمله تاریخ ها.
 • دیپلم فارغ التحصیلی از مدرسه: یکی از پیش نیازهای شرکت در برنامه Ausbildung، دیپلم فارغ التحصیلی باید معادل آلمانی داشته باشد و باید به آلمانی ترجمه شود.
 • گواهی مهارت زبان آلمانی: گواهی زبان از یک موسسه معتبر بین المللی که نشان می دهد متقاضی حداقل سطح B1 زبان آلمانی را دارد، باید به پرونده درخواست ویزا پیوست شود.
 • بیمه سلامت مسافرتی: یک بیمه نامه سلامت مسافرتی معتبر در آلمان، با حداقل مبلغ تضمینی 30000 یورو که از طرف متقاضی ویزا ایجاد شده و کل دوره سفر را پوشش می دهد، باید ارائه شود.
مطالب مفيد  ارزانترین و کم هزینه ترین کشورها برا مهاجرت

*شرکت مهاجرتی آنکاتور در تهیه مدارک برای متقاضیان می تواند کمک کند

 

چگونه برای ویزای Ausbildung آلمان اقدام کنیم؟

درخواست ویزای Ausbildung آلمان با تعیین وقت قبلی در وب سایت Idata، موسسه واسط مجاز در مراحل ویزای آلمان و با مراجعه حضوری به وقت ملاقات انجام می شود. قبل از درخواست ویزا، لازم است گواهی ثبت نام در برنامه آموزش حرفه ای در آلمان و سایر مدارک مورد نیاز را به طور کامل تهیه کنید.

برای تعیین وقت سفارت آلمان میتوانید روی لینک کلیک کنید.

 

پس از تهیه مدارک لازم برای درخواست ویزای Ausbildung، باید از مرکز درخواست ویزای Idata که در مکانی مناسب برای متقاضی قرار دارد، یک قرار آنلاین گرفته شود. در تاریخ تعیین وقت، هزینه ویزای ملی باید در مرکز درخواست İdata پرداخت شود، مراحل بیومتریک لازم باید انجام شود و مدارک آماده شده باید ارائه شود.

در صورتی که درخواست پس از تکمیل مراحل بررسی مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا تایید شود، تحویل پاسپورت از دفتر Idata محل درخواست یا توسط بار انجام می شود.

 

ویزای Ausbildung آلمان چند روز طول می کشد؟

فرآیند ارزیابی و تایید درخواست ها برای ویزای آلمان Ausbildung به طور متوسط ​​3 ماه از تاریخ درخواست طول می کشد.

 

پیگیری و استعلام ویزای آلمان Ausbildung چگونه انجام می شود؟

فرآیند پیگیری و درخواست ویزای آلمان Ausbildung را می توان در وب سایت Idata، موسسه واسطه مجاز انجام داد. با ورود به سامانه ردیابی درخواست İdata، می توان با شماره بارکد درج شده در هنگام ثبت درخواست ویزا و شماره پاسپورت متقاضی، مرحله فرآیند ویزا را استعلام کرد.

مطالب مفيد  شهروندی ترکیه از طریق خرید املاک و مستغلات سال ۲۰۲۲

 

آیا با ویزای Ausbildung می توان در آلمان کار کرد؟

ویزای Ausbildung به مسافران این حق را می دهد که به صورت پاره وقت در آلمان کار کنند. دارندگان ویزای Ausbildung حق دارند علاوه بر آموزش حرفه ای خود، حداکثر 10 ساعت در هفته کار کنند.

ویزای Ausbildung آلمان به دارنده آن این حق را می دهد که فقط در طول دوره آموزشی Ausbildung کار کند. افرادی که می خواهند بدون تحصیل در آلمان کار کنند باید ویزای کارگری آلمان را دریافت کنند.

 

آیا با ویزای Ausbildung امکان کارآموزی در آلمان وجود دارد؟

با ویزای Ausbildung امکان کارآموزی در آلمان وجود ندارد. ویزای آلمان Ausbildung فقط برای سفر به آلمان برای اهداف آموزش حرفه ای صادر می شود.

سفر به منظور شرکت در برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در آلمان با ویزای Ausbildung آلمان امکان پذیر نیست. افرادی که برای آموزش کارآموزی به آلمان سفر می کنند باید ویزای کارآموزی آلمان را دریافت کنند.