ویزای هلند از ترکیه

ارسال شده در: اخبار | 0

هلند کشوری واقع در شمال غربی اروپا است. این کشور با آلمان و بلژیک همسایه است. همچنین در جزیره سنت مارتن در دریای کارائیب مرز مشترک با فرانسه دارد. هلند بزرگترین صادر کننده گل در جهان است و از این نظر بسیار در جهان شهرت دارد. پایتخت هلند شهر آمستردام می باشد. از شهرهای بزرگ دیگر هلند می توان به روتردام، لاهه، اوترخت و آیندهوون اشاره کرد.

حکومت هلند پادشاهی مشروطه است. علی رغم مهاجرت حدود 500 هزار نفر از مردم هلند بعد از جنگ جهانی دوم، هلند امروز یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است.
جمعیت این کشور بیش از 17 میلیون نفر می باشد و از این تعداد حدود 1.2 میلیون نفر در آمستردام زندگی می کنند. البته درصد بالایی از جمعیت هلند بالای 65 سال هستند. حکومت هلند با وارد کردن سرمایه در مراکز تجاری این کشور، باعث رشد اقتصادی و ایجاد روحیه قدرتمند در تجارت شد.

در نقاط مختلف هلند گویش های مختلف و زبان های منطقه ای وجود دارد. البته بیشتر مردم هلند انگلیسی و تعداد کمی هم فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند. به همین دلیل برای مهاجرت به هلند احتمالا مشکل زبان نخواهید داشت.

مهاجرت به هلند مزایای زیادی در بردارد. این کشور دارای یک عملکرد کارآفرینی پر رونق و سیستم آموزش عالی می باشد. مردم هلند از تعادل میان کار و زندگی، امنیت اجتماعی و رفاه برخوردار هستند.

سیستم مراقبت های بهداشتی هلند از کیفیت خوبی برخوردار است. هلند با داشتن شرایط مطلوب برای زندگی گزینه مناسبی برای مهاجرت بسیاری از افراد است

آیا هلند گزینه مناسبی برای مهاجرت می باشد؟

کشور هلند از لحاظ اقتصادی جزء با ثبات ترین کشورهای قاره اروپاست. کسانی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب میکنند باید بدانند که دارای مزایای فراوانی است مانند: تسلط مردم به زبان انگلیسی، سطح رفاه، کم بودن اختلاف طبقاتی، خدمات درمانی رایگان، زیرساخت های مدرن، آب و هوای متعادل، سیستم آموزشی قوی، حقوق و دستمزد بالا و…

شاید سوال خیلی ها این باشد که تحصیل در هلند چگونه است؟ در دانشگاه های هلند تحصیل در مقاطع ارشد به بالا به زبان انگلیسی تدریس میشود و باید شهریه پرداخت کرد، وهمچنین دانشجویان میتوانند خانواده خود را همراه خود ببرند و همچنین اجازه کار هم در این کشور داشته باشند.
بعد از تحصیل، مهاجران میتوانند ویزای کار و اقامت بگیرند. همچنین کشور هلند برای مشاغل مرتبط با برنامه نویسی، فرصت کار بسیار بالایی دارد.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

تحصیل در هلند برای کودکان 5 تا 16 سال اجباری است. زبان تدریس در این مقطع هلندی می باشد. اما مدارس و دانشگاه های زیادی به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

بسیاری از مهاجرانی که همراه کودکان خود برای مهاجرت به هلند اقدام می کنند، مدارس بین المللی یا خصوصی با برنامه درسی انگلیسی را ترجیح میدهند. به جز برخی مدارس خصوصی، تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه در هلند رایگان است.

مطالب مفيد  ویزا استارت آپ پرتغال

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و برخی کشورها مثل کانادا، ژاپن و استرالیا برای تحصیل در هلند نیازی به ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت ندارند. اما دانشجویان سایر کشورها بسته به مدت زمان اقامت باید ویزا دریافت کنند.

قبل از درخواست اقامت باید تصمیم بگیرید، در کدام دانشگاه هلند قصد تحصیل دارید. در صورتی که از آن دانشگاه پذیرش بگیرید، می توانید با نامه پذیرش درخواست خود را ارسال کنید. حداکثر تا 3 ماه فرصت دارید، مدارک مربوط به ویزای تحصیلی را جمع آوری کنید. رسیدگی به درخواست با توجه به ملیت و سایر عوامل حدود یک ماه طول می کشد.

زبان موردنیاز تحصیل در هلند

برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، تسلط به زبان انگلیسی در برنامه های آموزشی انگلیسی و حتی گاهی در آموزش های هلندی نیز ضروری می باشد. مدارک زبان انگلیسی مثل آیلتس و تافل مورد قبول دانشگاه های هلند می باشد.

بعد از پایان تحصیل در هلند شما یک سال فرصت دارید، شغل مناسبی پیدا کنید. در صورت پیدا کردن شغل می توانید اقامت کاری هلند را دریافت کرده و بعد از 5 سال به اقامت دائم برسید. در غیر این صورت مجبور به ترک خاک هلند هستید.

برخی از بهترین دانشگاه های هلند به شرح زیر هستند:

 • دانشگاه صنعتی دلفت
 • دانشگاه تحقیقاتی واخنینگن
 • دانشگاه آراسموس روتردام
 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه توئنته

برخی رشته ها در هلند نسبت به بقیه رشته های تحصیلی محبوب هستند. رشته های روانشناسی، توسعه پایدار، مهندسی صنایع، علوم کامپیوتر و امور مالی محبوب ترین رشته ها در هلند می باشند.

مهاجرت به هلند از طریق کار

اگر قصد کار در هلند را دارید، فرصت های شغلی زیادی برای مهاجران در هلند وجود دارد. مشاغلی در زمینه کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع خلاق، مواد شیمیایی، انرژی، فناوری اطلاعات، علوم بهداشتی و تدارکات و خدمات وجود دارد.

متوسط حقوق ماهانه در هلند بیش از 2341 یورو در ماه می باشد. برای کار در هلند نیازی به یادگیری زبان هلندی نیست. در واقع در تجارت و بیشتر شرکت ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند. هلند یکی از متمرکز ترین، با انگیزه ترین و چند زبانه ترین نیروهای کار را در سطح بین المللی دارد. با این حال تقاضا برای نیروی کار با مهارت بالا همچنان زیاد است.

برای کار در هلند باید مجوز اقامت دریافت کرد. درخواست شما برای کار در هلند زمانی تایید می شود، که از کارفرمایی در هلند پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشید. در غیر این صورت اجازه ورود به هلند را ندارید.
کارفرما باید توسط مقامات مهاجرتی هلند، شناخته شده باشد. همچنین برای تایید درخواست حداقل حقوقی تعیین شده است.

اگر بیشتر از 30 سال سن دارید، حداقل حقوق باید 4240 یورو در ماه باشد. در صورتی که سن شما زیر 30 سال است، حقوق باید حداقل 3108 یورو در ماه باشد. ویزای کار هلند عموما یک ساله صادر می شود.

مطالب مفيد  سرمایه گذاری کشور آنگویلا(Anguilla)

اما در مواردی مثل نقل و انتقالات درون شرکتی می تواند ویزا برای حداکثر 3 سال صادر شود. در صورتی که بعد از مهاجرت به هلند شغل خود را تغییر دهید، کارفرمای جدید باید مجوز کار به نام شما درخواست کند. در زمان مهاجرت به هلند از طریق کار می توانید برای اعضای خانواده نیز ویزا دریافت کنید.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

کشور هلند تمایل دارد، افراد ثروتمند، سرمایه گذار و افرادی با دانش بالا را جذب کند. اکثر متقاضیانی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، برای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری باید حدود 1.250.000 یورو در هلند سرمایه گذاری کرده و به فعالیت تجاری بپردازند. در واقع در هلند تنها با سرمایه گذاری نمی توان اقامت این کشور را به دست آورد.

با ثبت شرکت یا کارآفرینی می توان برای خود و اعضای خانواده ویزای هلند را دریافت کرد. برای ثبت شرکت در هلند ارائه برنامه کاری بسیار مهم می باشد. در واقع باید ثابت کنید، فعالیت تجاری شما به نفع اقتصاد هلند است.

سرمایه گذاری در هلند شرایط خاصی دارد. شما باید در شرکتی که مستقر در هلند است، حداقل 1.250.000 یورو سرمایه گذاری کنید. این مبلغ را می توان در صندوقی که صندوق مشارکت نامیده می شود، سرمایه گذاری کرد.
این سرمایه گذاری باید مستقیما منجر به ایجاد حداقل 10 موقعیت شغلی تمام وقت در یک دوره 5 ساله شود. مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری به وسیله سیستم امتیاز بندی ارزیابی می شود. این امتیاز دهی توسط 3 شرط زیر انجام می شود.

 1. طی 5 سال حداقل 10 موقعیت شغلی ایجاد شود.
 2. سهمی در افزایش نوآوری شرکت هلندی داشته باشد. این مورد ممکن است از طریق اختراع ثبت شده، سرمایه گذاری در نوآوری های مربوط به  فناوری یا سرمایه گذاری در شرکتی که به یک بخش برتر تعلق دارد، اثبات شود .
 3. ارزش افزوده های دیگر نیز مهم می باشد. مانند دانش خاص، سیستم شبکه ها، مشتری ها و مشارکت فعال سرمایه گذار.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

اگر شما با یک شهروند هلندی ازدواج کرده باشید، می توانید اقامت و در ادامه تابعیت هلند را به دست آورید. ابتدا باید درخواستی برای اقامت در هلند ارسال کنید. یکی از شرایط مهم برای تایید درخواست، تمکن مالی همسر هلندی می باشد. در واقع این زوج باید ثابت کنند، می توانند هزینه های زندگی را تامین کنند.

از آن جایی که افرادی برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج اقدام به ازدواج های صوری می کنند، برای اثبات واقعی بودن رابطه بررسی هایی توسط اداره مهاجرت صورت می گیرد. بعد از 3 سال زندگی در هلند می توانید برای اخذ تابعیت هلند اقدام کنید.

مطالب مفيد  ویزای خودحمایتی(Non-Lucrative Visa) یا غیرمنفعتی NLVاسپانیا

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

هلند به افرادی که در صورت بازگشت به کشور خود در معرض خطر هستند، پناهندگی اعطا می کند. شخص پناهجو باید به اداره مهاجرت و تابعیت هلند مراجعه کرده تا از آن جا به مرکز پناهجویان منتقل شود.

این مراکز به طور معمول در نزدیکی مرکز پردازش درخواست پناهندگی می باشد. به پناهجویان حداقل 6 روز فرصت استراحت و آماده سازی داده می شود. در این مدت اطلاعاتی در مورد روند پناهندگی، طریقه مشاوره با وکیل و اظهارنامه پزشکی ارائه می شود. زمانی که وقت مصاحبه پناهجو رسید، باید شرایط و علت پناهندگی را به طور کامل شرح دهد، تا در مورد او تصمیم گیری شود.

هزینه های زندگی در هلند

هزینه زندگی در هلند از شهری به شهر دیگر متفاوت است. آمستردام یکی از گران ترین شهرها برای زندگی است. خدمات عمومی در هلند ماهانه حدود 170 یورو و حمل و نقل عمومی ماهانه از 40 تا 100 یورو هزینه دارد.

اگر برای تحصیل به هلند مهاجرت کرده اید، باید گفت متوسط هزینه زندگی یک دانشجو در هلند ماهانه 800 تا 1200 یورو می باشد.

مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت

افراد خارجی که واجد شرایط اخذ تابعیت هلند می باشند، با اقامت در هلند پس از 3 تا 5 سال می توانند تابعیت هلند را دریافت کنند. تابعیت هلند و اقامت دائم هلند هر دو، اجازه اقامت نا محدود در هلند را به شما می دهد.

البته اقامت دائم باید هر 5 سال تمدید شود. برخی از حقوق اجتماعی و مدنی مثل حق رای تنها برای شهروندان هلند در نظر گرفته شده است. برای اخذ تابعیت هلند شرایط زیر لازم می باشد.

 • سن شما باید بالای 18 سال باشد.
 • به مدت 5 سال با اجازه اقامت معتبر در هلند اقامت داشته و یا 3 سال به طور مداوم با همسر هلندی خود زندگی کرده باشید.
 • به میزان کافی با جامعه هلند ادغام شده و توانایی صحبت، نوشتن و درک زبان هلندی را دارید.
 • در 4 سال گذشته محکوم به حبس یا مجازات مالی زیادی (بیش از 810 یورو) نشده اید.
 • آماده انصراف از تابعیت فعلی خود هستید. (در شرایط خاصی می تواند استثنا وجود داشته باشد.)

مهاجرت به هلند و شرایط اقامت در هلند در این مطلب مورد بررسی قرار گرفت. شرایط مهاجرت به هلند و هزینه های مربوط به مهاجرت و زندگی در هلند توضیح داده شد. از آن جایی که هلند کشور پیشرفته ای بوده و در بیشتر سال ها جز کشورهایی با رفاه بالا قرار داشته است، می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت محسوب شود.

 

با ما در ارتباط باشید.

4224 780 535 (+90)

www.anktour.com

آدرس:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5 D:11, 06420 Cankaya/Ankara