ویزا استارت آپ پرتغال

ارسال شده در: اخبار | 1

ویزای استارت آپ پرتغال، یک برنامه مهاجرتی است که امکان مهاجرت کارآفرینان به پرتغال و دریافت اقامت دائم پرتغال و اروپا را برای آن ها فراهم کرده است. هدف از ایجاد این ویزا، جذب سرمایه و افراد با استعداد و خلاق به کشور پرتغال و همچنین بالا بردن پتانسیل نوآوری در این کشور می باشد.

با توجه به اهدافی که باعث به وجود آمدن این برنامه مهاجرتی شده است، کارآفرینانی که واجد شرایط باشند، به سادگی می توانند به پرتغال  که جز کشورهای شینگن میباشد مهاجرت کنند و در این کشور، استارت آپی راه اندازی کنند.

شما می توانید از طریق ویزای استارت آپ در کشور پرتغال، بلافاصله اقامت دائم این کشور را به دست آورید. این ویزا به شما اجازه‌ی ورود، زندگی و کار در کشور پرتغال را می‌دهد و برای گرفتن آن نیازی به داشتن مدرک زبان معتبر ندارید. مدت اعتبار مجوز اقامت دو سال است که می‌توانید سه سال دیگر آن را تمدید کنید. پس از گذشت پنج سال از گرفتن ویزای استارت آپ، شما می‌توانید تابعیت کشور پرتغال را به دست آورید.

ویزای استارت آپ پرتغال در برابر سایر روش های مهاجرت به پرتغال بسیار کم هزینه تر است. در این روش متقاضی تنها باید هزینه انکوباتور را پرداخت کند. (انکوباتور ها مراکز معتبری هستند که به شما تسهیلاتی می دهند تا بیزینس خود را به بهترین شکل در پرتغال راه اندازی کنید.)

ویزای D2 پرتغال (ویزای کارآفرینی پرتغال) ویزای کاری تمام‌عیار و بدون محدودیت، برای مهاجران است. مهاجران با داشتن ویزای D2 می‌توانند در مجموعه‌هایی غیر از شرکت خود نیز به کسب و کار مشغول شوند. این‌گونه مزایاست که پرتغال را متفاوت از سایر کشورهای سرمایه‌پذیر کرده است.

مطالب مفيد  روش های مهاجرت و اقامت کشور اسلواکی

بیزینس پلن برای برنامه استارت آپ پرتغال

برای گرفتن ویزای استارت آپ پرتغال متقاضی باید طرحی از کسب و کار خود تهیه کند که به آن بیزینس پلن می گویند. تهیه بیزینس پلن اصلی ترین مرحله برای اخذ این ویزا است.

متقاضی باید بیزینس پلن خود را برای یکی از مراکز رشد معتبر در پرتغال (که به انها انکوباتور گفته می شود) ارسال کند. بیزینس پلن باید به نحوی نوشته شده باشد که بتواند حداقل موافقت یک انکوباتور را جلب کند.

انکوبیتور های پرتغال بیزینس پلن متقاضیان را بر اساس موارد زیر ارزیابی می کنند:

 • مقیاس پذیری کسب و کار
 •  پتانسیل بازار
 • مهارت های تیم مدیریت
 • پتانسیل ایجاد شغل

انگیزه نامه برای ویزا استارتاپ پرتغال

یکی از مدارک مهمی که باید در زمان ثبت نام برای برنامه استارت آپ پرتغال ارائه دهید، انگیزه نامه است. در انگیزه نامه باید علاقه مندی خود را به کارآفرینی و توسعه یک پروژه تجاری نوآورانه در پرتغال نشان دهید و به صورت واضح توضیح دهید که چرا پرتغال را برای کارآفرینی انتخاب کرده اید.

توجه کنید که باید یک انگیزه نامه حرفه ای بنویسید. هدف از ارائه انگیزه نامه متقاعد کردن کارشناسان در خصوص اهمیت بیزینس شما برای پرتغال است. بنابراین در نوشتن انگیزه نامه حداکثر دقت را به خرج دهید.

هر قدر انگیزه نامه متقاضی قوی تر باشد، شانس او برای دریافت ویزا استارتاپ پرتغال بیشتر می شود.

هزینه ویزای استارت آپ پرتغال

ویزای استارت آپ پرتغال به سرمایه گذاری شخصی نیاز ندارد اما باید هزینه های زیر را در نظر داشته باشید:

 • هزینه ثبت نام و انجام مراحل قانونی
 • هزینه انکوباتور ها (مقدار مشخصی به عنوان هزینه انکوباتور از سوی دولت پرتغال تعیین نشده است. هزینه انکوباتور پس از تایید ایده توسط انکوباتور و انجام مصاحبه مشخص می شود. برخی انکوباتورها گرانتر هستند و البته انکوباتورهایی هم وجود دارند که نیاز به پرداخت هزینه ندارند.)
مطالب مفيد  اعلام طرح سطوح مهاجرت کانادا 2023-2025

ویزای همراه برای خانواده متقاضی مهاجرت به پرتغال از طریق استارت آپ

کشور پرتغال دارای یک محیط تجاری مناسب است و سرمایه‌گذاران در بخش فناوری می‌توانند از فرصت‌ها و مزایای ارائه شده توسط این برنامه ویزا استفاده کنند. سرمایه‌گذاران واجد شرایط همچنین می‌توانند در صورتی ‌که به ‌اندازه کافی در پرتغال زندگی کرده باشند، برای شهروندی پرتغال درخواست دهند. در ادامه به برخی از مزایای دریافت ویزای پرتغال می‌پردازیم:

 • مسیر سریع برای سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای دریافت مجوز اقامت در پرتغال
 • متقاضی می‌تواند وارد پرتغال شود، زندگی و کار کند
 • ویزای استارت آپ پرتغال، به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا آزادانه در منطقه شنگن سفر کند و همسر و بچه‌های وابسته و والدین خود را به تکلف خود در آورد.
 • ویزای استارت آپ پرتغال بدون نیاز به عملکرد تجاری است
 • امکان شرایط درخواست برای شهروندی پرتغال پس از 5 سال

به چند نکته در انتها اشاره می کنیم. نخست اینکه ویزای اولیه‌ی ورود برای درخواست اقامت ویزای استارت آپ پرتغال معمولاً تا چهار ماه اعتبار دارد. بلافاصله پس از ورود به پرتغال، متقاضی ثبت شرکت باید از SEF یا اداره‌‌ی مهاجرت پرتغال برای فعالیت‌های تجاری مستقل درخواست مجوز اقامت کرده و کارت اقامت موقت خود را دریافت نماید. مدت اعتبار این کارت در ابتدا 2 سال است که امکان تمدید آن برای یک دوره‌‌ی 3 ‌ساله وجود دارد.

برای اخذ اقامت دائم، متقاضی باید در اقامت 2 ساله‌ی اول جمعاً 16 ماه در پرتغال حضور داشته باشد و نباید در این مدت بیش از 6 ماه متوالی خارج از خاک پرتغال بماند. در اقامت 3 ساله‌ی دوم، دارندگان ویزایاستارت آپ پرتغال، به منظور تمدید ویزای خود و اخذ اقامت دائم این کشور، باید دست کم 6 ماه در کل 3 سال در پرتغال زندگی کنند و نباید در این مدت بیش از 24 ماه متوالی خارج از خاک پرتغال باشند.

مطالب مفيد  به روز رسانی های مهم وقت اضطراری سفارت آمریکا از ترکیه ۲۰۲۲

با گذشت ۵ سال از اقامت موقت و قانونی در پرتغال، متقاضی قادر خواهد بود برای خود و دیگر اعضای خانواده اجازه‌‌ی اقامت دائم درخواست کند. در طول این دوره و جمعاً با 6 سال اقامت موقت و دائم در پرتغال، دارنده‌ی ویزای استارت آپ می‌تواند برای خود و دیگر اعضای خانواده پاسپورت پرتغالی درخواست کند.

 1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات پرتغال با سودهی بیش از 150000 یورو – شرکت مهاجرتی آنکاتور

  […] پرتغال یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا است که با سواحل آفتابی، فرهنگ غنی، تاکستان های باستانی، دهکده های تاریخی و معماری چشمگیر آن شناخته می شود. طبق آخرین آمار منتشره در سال 2022 پرتغال چهارمین کشور امن دنیاست و همچنین پنجمین پاسپورت قدرتمند در دنیا را دارد. از طرفی هزینه های زندگی در پرتغال از میانگین هزینه زندگی در اروپا کمتر است.سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در پرتغال یک راه محبوب برای دریافت درآمد و اجازه اقامت در این کشور است.تقاضا برای املاک ثابت است وقیمت ملک به طور متوسط 8 درصد در سال رشد میکند. […]