ویزای توریستی انگلیس از ترکیه

برای سفر به انگلستان باید از شرایط اخذ ویزای انگلیس مطلع باشید. برای این منظور، متقاضیانی که قصد سفر سیاحتی به بریتانیا دارند میتوانند با مطاله این مقاله موارد و اطلاعات لازمه را داشته باشند. در این مقاله مراحل و شرایط ویزای توریستی انگلستان و همچنین نکات مهم برای اخذ ویزا را از کشور ترکیه بصورت کامل با جزییات توضیح داده شده است. که متفاضیان به راحتی مدارک ویزای توریستی انگلیس را آماده کرده تا کارهای اخذ ویزای انگلیس به راحتی برای شما عزیزان انجام شود.

در این مقاله می‌خوانید

 • 📌 شرایط و مراحل اخذ ویزای انگلیس توریستی از ترکیه
 • 📌 انواع ویزای توریستی انگلیس
 • 📌 نکات مهم در اخذ ویزای توریستی انگلیس از ترکیه
 • 📌 مدارک ویزای توریستی انگلیس از ترکیه
 • 📌 هزینه ویزای توریستی انگلیس از ترکیه
 • 📌 ویزای توریستی انگلیس تضمینی از ترکیه
 • 📌 مدت ویزای توریستی انگلیس
 • 📌 ویزای توریستی انگلستان و پناهندگی
 • 📌 ریجکت ویزای توریستی انگلیس
 • 📌 اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلیس
 • 📌 سوالات متداول ویزای توریستی انگلیس

شرایط ومراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس از ترکیه

با توجه به اینکه متقاضیان اتباع خارجی ویزا از ترکیه بایستی مدارکی دال بر اقامت در این کشور را داشته باشند اما متقاضیان ایرانی از این قاعده مستثنی هستند. در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در 3 کشور ایران، امارات و ترکیه (تهران، دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول) انجام می‌شود. ایرانیانی که ساکن ترکیه هستند میتوانند مدارک اقامتی برای سفارت ارائه دهند. برای ویزای توریستی انگلیس از ترکیه، حتما باید برای ویزیت تجاری و بازدید از خانواده خود، دعوت نامه ارائه کنند. در صورتی که برای این دو نوع ویزا دعوت نامه نداشته باشید، شانس ویزا کم است. همچنین برای اخذ ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردشگری، به تاریخچه سفر و توانایی مالی توجه می‌شود. برای درخواست ویزای توریستی انگلیس از ترکیه یا باید دعوت نامه معتبرارائه کنید و یا اینکه تاریخچه سفری مناسب داشته باشید. همچنین تمکن مالی شما برای ویزای توریستی انگلیس باید چیزی حدود ۱۰۰ یا ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

مراحل اخذ ویزای انگلیس توریستی از ترکیه 

 1. ایجاد حساب کاربری در سایت کارگزاری ویزای انگلیس
 2. تعیین نوع ویزا و تعیین وقت سفارت از دفاتر رسمی انگشت نگاری انگلیس در ترکیه (TLScontact)
 3. پرداخت هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری در دفاتر رسمی انگشت نگاری انگلیس در ترکیه (TLScontact)
 4. مراجعه حضوری به همراه مدارک مورد نیاز در کارگزاری رسمی انگشت نگاری انگلیس در ترکیه (TLScontact)
 5. أرایه مدارک وانجام پروسه انگشت نگاری (شرکت آنکاتور خدمات فرآیند بیومتریک را همراه با متقاضی داخل سفارت انجام می دهد)
 6. دریافت برگه سفارت بارکد دار با امضا متقاضی
 7. عودت مدارک اصلی متقاضی
 8. پیگیری جواب درخواست ویزای انگلیس و دریافت ایمیل سفارت
 9. پیکاپ پاسپورت از ترکیه جهت الصاق ویزای توریستی انگلیس

انواع ویزای توریستی انگلیس

ویزا توریستی انگلیس در انواع مختلفی ارائه می‌ شود. بسته به نوع هدف سفر شما به انگلیس، در سه نوع مختلف صادر می‌شود. انواع ویزای توریستی انگلیس عبارتند از:

۱. ویزای بازدید از خانواده:

متقاضی ویزای انگلیس در صورتی که با هدف بازدید از خانواده خود به این کشور سفر کند، باید ویزای توریستی بازدید از خانواده را درخواست دهد. برای درخواست این نوع ویزا باید از خانواده خود در انگلیس دعوت نامه معتبر ارائه کنید. در این دعوت نامه حتما باید نسبت شخص متقاضی با شخص دعوت کننده ذکر شود. 

۲. ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردشگری:

اگر با هدف تفریح قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای تفریح و گردشگری توریستی انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیازی به دعوتنامه نیست و فقط به تاریخچه سفری و منابع مالی شما توجه می‌شود.

۳. ویزای توریستی انگلستان با هدف بازدید تجاری:

اگر با هدف حضور در همایش ها، سمینار ها و یا جلسات تجاری قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای توریستی تجاری انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیاز به دعوت نامه از سوی برگزار کننده همایش یا سمینار و یا شرکتی که بازدید می‌کنید، می‌باشد.

نکات مهم در ویزای توریستی انگلیس از ترکیه

 • برای انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس، حتما باید فرزندان زیر ۱۴ سال به همراه پدر و مادر به دفاتر رسمی انگشت نگاری مراجعه کنند اما از فرزندان انگشت نگاری انجام نمی‌شود.  دفاتر رسمی انگشت نگاری انگلیس در ترکیه (TLScontact) هست.
 • توجه داشته باشید که همه سفارت ها در پایتخت کشور ها وجود دارند سعی شود از دفاتر رسمی انگشت نگاری انگلیس در شهر آنکارا برای انگشت نگاری اقدام شود. و از طرفی باتوجه به امار دریافت ویزا  توصیه می شود از شهر انکارا برای ویزا اقدام شود.
 • پس از پرداخت هزینه های ویزای توریستی انگلیس، شما تا ۳۰ روز زمان دارید که برای انجام پروسه انگشت نگاری، به یکی از دفاتر انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس در استانبول یا آنکارا مراجعه کنید. 
 • در کلیه مدارک درخواستی ویزای توریستی انگلیس، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی با دقت بیشتری بررسی می‌شود. و از ارایه مدارک جعلی خوداری کنید.
 • توجه داشته باشید پاسپورت متقاضیان  تا زمان دریافت نتیجه ویزا در سفارت می ماند. معمولا نتایج ایمیل بر حسب خرید خدمات سفارت ۵ الی ۲۱ روز طول می کشد. البته توصیه می شود از خدمات استاندارد برای دریافت نتیجه استفاده کنند زیرا خدمات ویژه هزینه اضافی برای اتباع خارجی در ترکیه می باشد.

*شرکت آنکاتور با وکلای عضو کارگزاری انگشت نگاری انگلیس (TLScontact) در ترکیه می تواند همراه با متقاضی وارد کارگزاری انگشت نگاری انگلیس (TLScontact) شده و پروسه انگشت نگاری و مصاحبه را تسریع کند

مدارک ویزای توریستی انگلیس در ترکیه

برای درخواست ویزای انگلستان از سفارت انگلیس در ترکیه باید مدارکی را ارائه دهید تا برای شما ویزا صادر شود. ارائه مدارک درست و کامل یکی از مهم ترین مواردی است که برای صدور ویزا بسیار حائز اهمیت می باشد.

 • مدارک شناسایی
  1. ارائه گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار (پیشنهاد ما این است که قبل از اقدام به ویزا پاسپورت جدید کنید)
  2. یک قطعه عکس جدید ۴٫۵ * ۳٫۵ رنگی با زمینه سفید
  3. ترجمه شناسنامه  یا کارت ملی
  4. ارائه کارت اقامت ترکیه (در صورت اقامت در ترکیه، محدویت زمانی برای اعتبار کارت اقامت وجود ندارد و آندسته از متقاضیانی که کارت اقامت ترکیه ندارند شرکت آنکاتور در تهیه آن میتواند کمک کند)
  5. در صورت تأهل ترجمه سند ازدواج با مهر قضایی و تایید مهر وزارت خارجه و اگر همسرتان ایرانی نباشد تایید سند ازدواج از سفارت مربوطه زوج
  6. ترجمه اسناد ملکی موجود در ایران با مهر قضایی و اگر در کشور ترکیه سند ملکی دارین با ترجمه رسمی و نوتر شده کافیست
  7. رضایت نامه محضری برای فرزندانی که با یکی از والدین خود سفر می کنند.
  8.  نامه تمکن بانک از ترکیه و یا از ایران و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین (این مدرک برای سفارت انگلیس مهم است)

*           لازم است که تمامی مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شوند وبهتر است که این مدارک از طرف دادگستری تایید شوند.

 • مدارک شغلی و بیزینسی داخل ایران و ترکیه
   • ترجمه پروانه بهره برداری از ایران و یا برگه فعالیت شرکت در ترکیه (فعالیت بلگسی) از اتاق بازرگانی ترکیه
   • ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده در صورت فعال بودن شرکتتان در ایران و یا برگه مالیاتی (ورگی لحواسی) از ترکیه
   • ترجمه لیست پرداخت بیمه در ایران و یا برگه بیمه از ترکیه (سیگورتا SGK)
   • نامه تمکن بانک شرکت از ترکیه و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین
   • ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی ترکیه
 • مدارک اضافی مورد نیاز برای کارمندان:
   • گواهی اشتغال به کار از ترکیه (چالیشما ایزینی)
   • ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر
   • ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر 
 • مدارک تکمیلی

دعوت نامه، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی که باید در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد.

 • همچنین در صورت داشتن دعوتنامه باید مدارک فرد دعوت کننده شامل 
  • کارت شهروندی (UK Citizenship Card)
  • پاسپورت انگلیس
  • شناسنامه انگلیس (UK Birth Certificate) یا کارت اقامت (RP Card)
  • گواهی اشتغال به کار
  • نامه بانک
  • برگه های مالیاتی(Notice of Assessment)
 • و در صورتی که دعوتنامه ندارید:
  • ارائه مدارک مبنی بر رزرو هتل
  • شرح برنامه سفر
  • بلیط رفت و برگشت به انگلیس

الزامی است

بیشتر بدانید: مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس

هزینه ویزای توریستی انگلیس

قیمت ویزای توریستی انگلیس از ترکیه بصورت استاندارد ۱۳۵ دلار آمریکا می‌باشد (البته بر حسب نوسانات نرخ ارز ترکیه. از این هزینه ها، ۱۲۵ دلار به سفارت انگلیس برای هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس پرداخت می‌شود.

ویزای توریستی انگلیس تضمینی

به طور قاطع و صد در صد به شما اعلام می‌کنم که ویزای توریستی انگلیس تضمینی ندارد. با توجه به روابط بین ایران و کشور انگلیس، هیچکس نمی‌تواند به شما تضمین دهد که ویزا برای شما صادر خواهد شد. در صورتی کارگزاران و عاملان ویزای توریستی انگلیس می‌توانند به شما ضمانت دهند که پس از ریجکتی، درصدی از مبلغ پرداختی را به شما عودت دهند.

مدت ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس با توجه به درخواست متقاضیان، در مدت اعتبار های مختلف صادر می‌شود. ویزای توریستی انگلیس در مدت زمان های ۶ ماهه، ۱ ساله، ۲ ساله و ۵ساله صادر می‌شود و متقاضیان می‌توانند در این بازه ها به صورت ممتد و بدون هیچ محدودیتی اقامت داشته باشند.

ویزای توریستی انگلستان و پناهندگی

پناهنده به تعریف صلیب سرخ، به شخصی اطلاق می‌شود که از کشور مادری، به دلایل مختلف (از قبیل جنگ، شرایط سیاسی و یا اقتصادی، موارد دینی و غیره) فرار کرده و به یک کشور دیگه پناهنده می‌شود. با توجه به تعریف پناهندگی و شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس (تاریخچه سفری و منابع مالی)، برای دولت انگلستان این ذهنیت به وجود می‌آید شخصی که توانایی گرفتن ویزای یک کشور را دارد، چطور درخواست پناهندگی می‌کند؟ پس نتیجه می‌گیریم که پناهندگی با ویزای توریستی انگلیس غیر ممکن است.

علل ریجکت ویزای توریستی انگلیس

رد شدن ویزای توریستی انگلیس به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد. رایج ترین دلیلی که باعث ریجکت شدن ویزای توریستی انگلیس می‌شود، مربوط به منابع مالی، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی می‌باشد.

رایج ترین دلایل ریجکت ویزای توریستی انگلیس به ترتیت زیر می‌باشد:

۱. ارائه مدارک اشتباه و غیر واقعی:

در صورتی که مدارک درخواستی ویزای توریستی انگلیس را به صورت اشتباه (به طور مثال دعوت نامه ویزای تجاری را برای ویزای توریستی بازدید از خانواده ارائه کنید) تحویل دهید و یا مدارک غیر واقعی یا به اصطلاح جعلی ارائه کنید، درخواست ویزای توریستی انگلیس شما رد خواهد شد. 

۲. نوع ویزای توریستی انگلیس خود را اشتباه اعلام کنید:

به طور مثال، در صورتی که با هدف بازدید از خانواده قصد سفر به انگلیس را دارید و ویزای توریستی تجاری انگلیس را درخواست می‌کنید، افسر ویزای این کشور بدون هیچ تعللی درخواست ویزای شما را رد می‌کند. به همین سادگی هزینه بررسی مدارک و انگشت نگاری که به سفارت انگلیس پرداخت کرده اید، سوخت می‌شود!

۳. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در انگلستان:

شما باید با مدارک تمکن مالی و گردش حساب خود، افسر ویزا را متقاعد کنید که از پس هزینه های اقامت در این کشور برمی‌آیید و در پرداخت هزینه ها، با مشکلی روبرو نمی‌شوید. حداقل مبلغ تمکن مالی برای ویزای توریستی انگلیس باید بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلیس

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلیس وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید به ایمیل های اعلام شده سفارت انگلیس نامه ای اعتراضی ارسال کنید و در این نامه پس از اعلام اطلاعات شخصی و دلایل ریجکتی، به افسران ویزای این کشور ثابت کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. پس از ریجکت شدن ویزای توریستی انگلیس، شما در هر زمان که مواردی که باعث ریجکت شدن ویزای شما شده بود را رفع کنید، می‌توانید دوباره درخواست خود را ارسال کنید.

 آدرس دفتر انگشت نگاری ویزای انگلیس در ترکیه

 

آدرس: شعبه انکارا

Kavaklıdere, Sheraton Convention Center No:10, Boğaz Sk., 06700 

آدرس شرکت آنکاتور و شماره تماس…

نشانی:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5
D:11, 06420 Cankaya/Ankara

ساعت کار:
دوشنبه تا شنبه هر هفته از 10:00 صبح تا 17:00

تلفن:
4224 780 535 (90+)

www.anktour.com