نحوه دریافت دعوت نامه از کانادا

ارسال شده در: اخبار | 0

برگه دعوت نامه به کانادا چیست؟نحوه دریافت دعوت نامه از کانادا

نامه دعوت به کانادا نامه ای است که توسط یک شرکت یا دانشجو یا شهروند یا مقیم دائم کانادا صادر می شود و از شما دعوت می کند تا از آنها در کانادا دیدن کنید. این به سازمان IRCC کمک می کند تا درخواست ویزای اقامت موقت (ویزای بازدیدکننده) شما را هنگام ارسال دعوت نامه ارزیابی کند، زیرا این نامه به آنها کمک می کند تا دلیل آمدن شما و محل اقامت شما را درک کنند و هنگامی که در کانادا هستید از حمایت مالی و اجتماعی برخوردار خواهید شد.

دعوت نامه تضمینی برای ویزای کانادا نیست، بلکه به تقویت پرونده شما کمک می کند. در نهایت، افسر مهاجرتی که به پرونده شما دسترسی پیدا می کند، درخواست و مدارک پشتیبان شما را به طور کامل طبق مقررات مهاجرتی کانادا بررسی می کند و سپس به تصمیم می رسد.

قبل از هر اقدامی برای درخواست برگه دعوتنامه کانادا باید برخی از ساده ترین مقررات اساسی واجد شرایط بودن برای ویزای کانادا، طبق وب سایت خود سازمان IRCC را داشته باشید که عبارتند از:

 • شما باید پاسپورت معتبر یا سند مسافرتی معتبر دیگری داشته باشید
 • باید از لحاظ جسمی و روانی سالم باشید
 • شما نباید محکومیت کیفری یا سوپیشینه داشته باشید
 • شما باید مسئول مهاجرت را متقاعد کنید که روابط شما با کشور خود – شغل، خانه، دارایی های مالی، خانواده – به این معنی است که پس از سفر به کانادا به کشور خود باز خواهید گشت.
 • شما باید مسئول مهاجرت را متقاعد کنید که پس از سفر خود، کانادا را ترک خواهید کرد
 • شما باید پول کافی برای اقامت خود داشته باشید – بسته به مدت زمان اقامت و محل اقامت (هتل ها یا با دوستان/بستگان)

برای دریافت دعوت نامه ویزا برای سفر خود به کانادا، باید فردی را در کانادا بشناسید. این فرد می تواند یکی از اقوام باشد، اما می تواند یک دوست یا حتی فقط  دوست خانواده باشد. بهتر است فردی را که شما را دعوت می کند به خوبی بشناسید، زیرا برای افسری که در مورد پرونده شما تصمیم گیری می کند بهتر به نظر می رسد.

مطالب مفيد  اخذ اقامت مونته نگرو با افتتاح شرکت

مهمترین انواع دعوتنامه کانادا:

 • دعوتنامه تجاری

شرکت های کانادایی زمانی که میزبان بازدیدکنندگان تجاری از خارج از کشور هستند، باید یک دعوت نامه بنویسند. بازدیدکنندگان تجاری می توانند خریدار، سرمایه گذار، بازدیدکننده نمایشگاه تجاری یا کنفرانس، شرکا، کارمندان یا افرادی باشند که برای آموزش در تاسیسات شرکت می آیند.

 • دعوتنامه دوست و آشنا

این نوع دعوتنامه معمولا از طرف دوست یا آشنایی که وضعییت مشخصی (مقیم یا شهروند) در کشور کانادا داشته باشد صادر میشود، مورد مهم هنگام درخواست دعوتنامه از سوی دوست یا آشنا در کانادا این است که وضعییت شغلی و مالی مشخصی داشته باشد و مهمتر از آن شرایط متقاضی که تمکن مالی داشته باشد و تاریخچه سفر به صدور ویزا نیز کمک میکند.

 • دعوتنامه دانشجو

این نوع دعوتنامه برای افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کانادا شدند صادر میشود که به دلیل دوری و دلتنگی برای خانواده و دوستان دعوتنامه ارسال میکنند. معمولا زمانی دعوتنامه آنها مورد پذیرش افسر قرار میگیرد که اقوام درجه یک (پدر، مادر، خواهر، برادر یا فرزند و همسر) را دعوت نمایند و همچنین دانشجو باید مدارک دانشجویی خود را از دانشگاه خود گرفته و ضمیمه دعوتنامه خود نماید.

باید به شخصی که دعوت نامه شما را می نویسد اطلاع  دهید که مشخصات زیر را درج کند. سپس آنها باید نامه را برای شما ارسال کنند تا بتوانید نامه را همراه با درخواست ویزای اقامت موقت (توریستی یا بازدیدکننده) خود ارسال کنید.

مرحله 1: اطلاعات مربوط به متقاضی ویزا

شخصی که نامه را می نویسد باید اطلاعات زیر را در مورد شما، فردی که به کانادا دعوت می شوید، داشته باشد:

 • نام کامل شما، از جمله نام‌های میانی
 • تاریخ تولد شما
 • آدرس فعلی شما (همان آدرسی که از آن درخواست می دهید) و شماره تلفنی که می توان با شما در تماس باشند
 • رابطه شما با فردی که شما را دعوت می کند (دوست سابق، برادر/خواهر، پسر عمو و غیره)
 • هدف از سفر شما به کانادا (مانند گردشگری، دیدار با خانواده و غیره)
 • چه مدت قصد دارید در کانادا بمانید
 • جایی که در کانادا اقامت خواهید کرد (مهمان خانه یا در هتل)
 • زمانی که قصد خروج از کانادا را دارید
مطالب مفيد  ویزای کار آلمان از ترکیه 2023

مرحله 2: اطلاعات در مورد شخص کانادایی که نامه برای شما میفرستد

فردی که شما را دعوت می کند باید این اطلاعات را در مورد خودش درج کند:

 • نام کامل، از جمله هر نام میانی
 • تاریخ تولد
 • آدرس دائمی شخص ساکن کانادا و شماره تلفنی که می توان با آن تماس گرفت
 • عنوان شغلی آن در کانادا
 • وضعیت آن در کانادا (یعنی شهروند یا مقیم دائم یا غیره)
 • اثبات وضعیت آنها در کانادا (فتوکپی)

مرحله 3: ارسال دعوت نامه ویزا

فردی که شما را به کانادا دعوت می کند باید دعوت نامه را امضا کند تا آن را رسمی تر کند. بعد از اینکه نامه را امضا کردند، می توانند آن را اسکن کرده و نامه را برای شما ارسال کنند. و با استفاده از این نامه میتوانید برای ویزای کانادا اقدام کنید.

نمونه دعوت نامه برای ویزای کانادا

برای اینکه تصویر واضح تری از اینکه دعوت نامه کانادایی چگونه باید باشد و چه نوع اطلاعاتی باید داشته باشد، می توانید یک نامه کامل نوشته شده در زیر با فضاهای خالی که اطلاعات شخصی باید در آن گنجانده شود را مشاهده کنید.

فردی که متقاضی را دعوت می کند «فرد دعوت کننده» و فردی که دعوت می شود در نمونه زیر «متقاضی» نامیده می شود. این نمونه برای هر مناسبتی و برای هر شخصی قابل استفاده است به شرطی که رابطه مشخص باشد و شرایط فوق رعایت شود.

نام مکان در کانادا، تاریخ

به سفارت کانادا در (نام کشور)

(آدرس سفارت)

(شماره تلفن سفارت)

موضوع: دعوت نامه برای آقای/خانم (نام متقاضی)

خانم / آقای عزیز،

نام من (نام دعوت کننده) است، من در (تاریخ تولد) به دنیا آمدم و اهل (محل کانادا) هستم. من یک (وضعیت در کانادا – شهروند یا مقیم دائم) هستم و در (آدرس در کانادا) زندگی می کنم. خانواده من (تعداد افراد ساکن در خانه) ​​و من کار دارم (عنوان شغل، شرکت و محل)، درآمد (حقوق ماهانه یا سالانه).

از طریق این نامه، من (نام متقاضی)، متولد (تاریخ تولد) و در حال حاضر ساکن (آدرس در کشور خارجی) را برای اقامت کوتاه به کانادا دعوت می کنم. (نام متقاضی) از (تاریخ ورود) تا (تاریخ خروج) در (محل و آدرس در کانادا مانند هتل یا خانه شما) اقامت خواهد داشت. من (نام متقاضی)، (رابطه مانند برادر، خواهر، دوست و غیره) هستم و به مدت (مدت زمان به روز یا ماه) در مکان های مختلف از کانادا بازدید و تور خواهیم داشت.

(نام متقاضی) در حال حاضر کار می کند (عنوان شغل و محل کار را وارد کنید)، درآمد (حقوق ماهانه یا سالانه) که با آن قادر به پرداخت هزینه اقامت در کانادا خواهند بود. (نام متقاضی) یک بازدید کننده واقعی است که قبل از انتهای مدت زمان ویزای خود کشور را ترک خواهد کرد. تعهدات کاری آنها در (نام کشور خارجی) تمدید می شود و (نام متقاضی) به محض بازگشت از کانادا برای کار در کشور خود مورد نیاز است.

لطفاً یک کپی تأیید شده از من (سند اثبات وضعیت در کانادا مانند پاسپورت، گواهی تولد یا کارت روابط عمومی) و گزارش بانکی من در 6 ماه گذشته را ببینید.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد من یا (نام متقاضی) با من تماس بگیرید.

من مشتاقانه منتظر هستم که (نام متقاضی) در کانادا به من سر بزند تا بتوانیم زمانی را با هم بگذرانیم و از کانادا دیدن کنیم.

(نام شخص دعوت کننده)

(آدرس):

(شماره تلفن):

ایمیل (پست الکترونیک):

امضا:

 

مطالب مفيد  اقامت انگلیس از طریق ویزای کاری 2023

با ما در ارتباط باشید.

4224 780 535 (+90)

www.anktour.com

آدرس:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5 D:11, 06420 Cankaya/Ankara