مهاجرت به فنلاند

ارسال شده در: اخبار | 0

فنلاند یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی و واقع در شمال اروپا می باشد. این کشور با مساحتی بالغ بر 33,8145 کیلومتر مربع به عنوان هشتمین کشور وسیع در اروپا شناخته می شود.

 

جمعیت این کشور در سال 2018 حدود 5.5 میلیون نفر بوده است. کشور زیبای فنلاند به دلیل تعداد دریاچه های زیادی که دارد، به کشور هزار دریاچه معروف است. زبان رسمی در فنلاند، زبان فنلاندی و سوئدی می باشد که البته فنلاند یکی از کشورهایی است که زبان انگلیسی میان مردم بسیار رواج دارد. فنلاند با کشورهای سوئد، نروژ و روسیه مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور شهر پر جمعیت هلسینکی می باشد. فنلاند در سال های گذشته در رتبه بندی جهانی شاخص های کیفیت زندگی، جزو کشورهای پیشرو بوده است. خدمات درمانی و پوشش بیمه عالی، امنیت بسیار بالای شهرهای فنلاند، نرخ بیکاری پایین و سطح بالای رفاه اجتماعی در این مورد تاثیر گذار بوده اند. تمامی این شاخص ها، دلیل بر محبوبیت فنلاند بین مهاجرین هستند. همواره فنلاند یکی از مقصدهای محبوب جهت مهاجرت بوده است.

روش‌‌های مهاجرت به فنلاند

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

افرادی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند، اگر تحصیل آنها بیش از ۹۰ روز به طول انجامد نیاز به یک اقامت بلند مدت دارند که این اجازه اقامت به اندازه ادامه تحصیل به متقاضیان داده می شود. فنلاند همانند سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، از نظام آموزشی فوق العاده پیشرفته ای برخوردار است. در دوره کارشناسی در دانشگاه های فنلاند، امکان تحصیل بدون داشتن مدرک آیلتس نیز وجود دارد و تنها کافیست دانش زبان انگلیسی در حد آیلتس 5.5 تا 6 داشت و در آزمون های اولیه این دانشگاه ها شرکت کرد. لازم به ذکر است که تحصیل در فنلاند برای اشخاص آثار اقامتی نیز دارد و نیمی از مدت تحصیل از مدت زمان کلی اخذ اقامت کاسته خواهد شد. لذا اشخاصی که به دنبال مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل هستند باید بعد از فارغ التحصیلی موفق به یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود شوند. این اشتغال در خاک فنلاند می تواند منجر به اقامت دائم در این کشور شود. علاوه بر دانشگاه ها، مدارس فنلاند نیز آمادگی پذیرش دانش آموزان بین المللی را دارا هستند. در این مدارس دانش آموزان جهت وارد شدن به بازار کار و یا محیط علمی و دانشگاهی آموزش می بینند.

مطالب مفيد  مهاجرت از طریق ازدواج 2024

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

افراد برای مهاجرت به فنلاند از طریق کار در اغلب موارد، نیازمند اخذ مجوز از دولت این کشور هستند؛ مگر در برخی از شرایط خاص مثل زمانی که متقاضی خارجی، دعوتنامه‌ای رسمی، از نهاد و یا شخصی معتبر داشته باشد و یا بخواهد طبق یک قرارداد رسمی، به مدت سه ماه، در این کشور مشغول به کار شود.

برای مهاجرت کاری به فنلاند یا باید به سراغ خوداشتغالی در این کشور باشید و یا با یک کارفرمای فنلاندی قرارداد همکاری ببندد. به‌عبارتی لازم است که با جاب آفر فلاند یا دعوتنامه‌ی کاری این کشور را داشته باشید. دریافت پیشنهاد کار از یک کارفرمای فنلاندی برای افرادی که تحصیلات خود را در خارج از فنلاند پشت سر گذاشته‌اند، کار ساده‌ای نیست با این وجود شانس کاریابی در فنلاند و دریافت پیشنهاد کار در برخی ازمشاغل مورد نیاز فلاند بیشتر است.

روش‌های سرمایه گذاری در فلاند

خرید ملک
یکی از روش های سرمایه گذاری در فنلاند که سودآوری خوبی هم دارد، خرید ملک است. هیچگونه مانعی برای خرید املاک و مستغلات در فنلاند برای خارجیان وجود ندارد.

مسکن دولتی

همچنین دولت نقشی برجسته در بازار املاک و مستغلات فنلاند بازی می کند. از حدود 800.000 خانه اجاره ای در فنلاند اندکی بیش از نیمی از آنها با یارانه های دولتی از مرکز امور مالی و توسعه مسکن فنلاند (ARA) ساخته شده است که بیشتر آنها متعلق به شهرداری ها است و از طریق شرکت های شهرداری، مقامات محلی و شرکت های مسکن با سود محدود اداره می شود.

بهترین سود سرمایه گذاری در املاک مسکونی فلاند از آپارتمان های کوچک در مرکز هلسینکی است.

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

اگر قصد کارآفرینی در فلاند را دارید باید اجازه اقامت خود را قبل از صدور مجوز اخذ نمایید. کارآفرینان معمولاً باید تجارت خود را در اداره ثبت و اختراعات فنلاند ثبت نمایند.کارآفرینان نوپا قبل از درخواست اقامت، باید از کشور فلاند بر اساس طرح خود اظهارنامه مثبت دریافت کنند. پس از 5 سال اقامت دائم می توانید برای تابعیت فنلاند اقدام کنید.

ثبت شرکت در فلاند

راه های متعددی برای کسب و کار در کشور فنلاند وجود دارد و یکی از مهمترین گزینه ها ثبت شرکت در فنلاند می باشد . در این فرآیند قطعا مزایای بسیاری وجود دارد که از آن جمله مالکیت قطعی و بدون شریک بومی و حضور در اروپای بزرگ و اقامت و مسافرت و تجارت، درخواست اقامت پس از ۳ سال، درخواست تابعیت پس از ۵ سال، اخذ ویزا برای تمامی کشورها به سادگی، استفاده از قوانین تجاری در اتحادیه اروپا ، افتتاح حساب و استفاده از نظام بانکی اروپایی را می توان ذکر کرد .

مطالب مفيد  شهروندی ترکیه از طریق خرید املاک و مستغلات سال ۲۰۲۲

انواع شرکت ها در فنلاند

 • شرکت با مسئولیت محدود عمومی
 • شرکت با مسئولیت محدود خصوصی
 • مشارکت عمومی یا محدود
 • شرکت خصوصی کوچک
 • شعبه یک شرکت خارجی

اخذ اقامت فلاند از طریق ازدواج

در هر صورت ازدواج راهی برای اخذ اقامت و بعد از مدتی اخذ تابعیت می شود .

پروسه زمانی که فرد برای اخذ اقامت طی می کند وابسته به این است که شخص با فردی تبعه ازدواج کرده باشد یا با فردی که مقیم آن کشوراست .

ازدواج در فنلاند نیز مانند تمامی کشورها راهی برای اخذ اقامت فنلاند است و فرد بعد از ازدواج با فنلاندی پس از طی کردن پروسه زمانی مورد نظر اقامت فنلاند را اخذ کرده و سپس به تابعیت می رسد. این پروسه زمانی در صورت ازدواج با تبعه کمتر از کسی است که اقامت دائم دارد.

درخواست ویزای نامزدی

شخصی که برای ازدواج با فنلاندی اقدام میکند نباید هیچگونه منع قانونی برای ورود به کشور فنلاند داشته باشد و همچنین می تواند ویزای نامزدی فنلاند را دریافت کرده و وارد کشورفنلاند شود

شخص متاهل

شخص متاهل به هیچ عنوان نمی تواند درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج با با فرد مقیم یا تبعه فنلاند دهد. و در صورتی که فرد متاهل بوده و همسر وی فوت کرده باشد باید گواهی فوت همسر را داشته باشد و یا در صورت جدا شدن از همسر باید مدارک طلاق خود را داشته باشد.

همچنین فردی که با تبعه یا مقیم فنلاند قصد ازدواج دارد باید بتواند مدارکی ارائه دهد که نشان دهنده شناخت و علاقه کافی بین طرفین باشد .

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

اگر شخصی بخواهد از طریق پناهندگی به کشور فنلاند مهاجرت کند، باید درخواست خود را در داخل فنلاند به پلیس یا کارمند مرزبان فنلاند ارائه دهد. او باید علت درخواست خود را به طور دقیق توضیح دهد. در این مسیر، اهالی کشورهای جنگ زده شانس بیشتری دارند. جهت دریافت پناهندگی به طور معمول دادگاه‌هایی برای شخص برگزار می‌شود. متقاضی باید در این دادگاه‌ها ثابت‌کند؛ که مشمول شرایط پناهندگی است.

مطالب مفيد  مهاجرت به آمریکا از طریق قرعه کشی گرین کارت یا لاتاری

بهترین مقاصد مهاجرتی فنلاند

فنلاند کشوری زیبا و بسیار امن برای مهاجرت و زندگی محسوب می‌شود. با این وجود تعدادی از شهرهای آن مقصد مهاجرتی بهتری نسبت به سایر مکان‌های فنلاند است. شهرهایی همچون؛

هلسینگی: پایتخت فنلاند است. زندگی در اینجا به معنای نزدیک بودن به وسایل حمل و نقل عمومی، کافی‌شاپ‌ها، بازارهای شبانه روزی و زندگی مدرن است. با این وجود هزینه زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرهای فنلاند بالاتر خواهد بود.

رووانیمی: بزرگترین مرکز جمعیتی در نزدیکی دایره قطب شمال است. به عبارتی نزدیک شصت هزار نفر جمعیت دارد. برای افرادی که عاشق ورزش‌های زمستانی هستند، مکانی جذاب و زیبا محسوب می‌شود. با این حال این شهر زیبا، زمستانی طولانی دارد.

اولو: شهری تاریخی و مملو از معماری نئوکلاسیک است. شهری بی‌نظیر برای زندگی محسوب می‌شود اما از زمستان‌های سرد برخوردار است.

اسپو: جایگزین ارزان‌تری برای زندگی در شهری شبیه به هلسینکی است با این تفاوت که این شهر جمعیت کمتری دارد؛ اما معماری آن بسیار زیبا و دسترسی به امکانات در این شهر راحت است.

دیگر شهرهای مهم فنلاند عبارت‌اند از: تورکو، تامپره، جویسکیلو، وانتا، ساونلینا، راوما.

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

برای اینکه بخواهید یک مهاجرت درست و هدفمند داشته باشید باید تمامی زوایای مهاجرت خود را بررسی نمایید. بررسی مزایا و معایب می تواند زوایای مهاجرت را نشان دهد. در بررسی مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مزایا مهاجرت به فنلاند
 1. پایین بودن نرخ جرم و جنایت و فساد در فنلاند
 2. دارا بودن بهترین سیستم آموزشی در دنیا
 3. دستمزد بالا
 4. کسب عنوان شاد ترین مردم دنیا
 5. امکانات بالا
 6. دارا بودن بهترین روش های درمانی
 7. کشوری صنعتی
 8. تسلط اکثر مردم این کشور بر زبان انگلیسی و امکان برقراری ارتباط با این زبان
 9. دارای اقتصاد پویا
معایب مهاجرت به فنلاند
 1. زمستان های سخت و طاقت فرسا
 2. آب و هوای سرد
 3. هزینه های زندگی در این کشور بالا می باشد.
 4. مالیات بالا
 5. دشواری یادگیری زبان فنلاندی

شما می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت به فنلاند را بیاموزید. اما مسلماً وکیل می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد. پس همین الان با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

با ما در ارتباط باشید.

4224 780 535 (+90)

www.anktour.com

آدرس:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5 D:11, 06420 Cankaya/Ankara