مهاجرت از طریق آراسموس (Erasmus) ترکیه

ارسال شده در: اخبار | 0

بورسیه آراسموس برنامه‌ای است که توسط کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است و کشور ترکیه نیز به آن پیوسته و از آن استفاده می‌کند. فرد دانشجو می‌تواند یک یا دو ترم را در دانشگاه‌های ترکیه بگذراند و پس از آن به یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا برای اتمام تحصیل خود سفر کند.کشورهایی همچون آلمان، نروژ، قبرس، دانمارک، ایرلند، ایسلند، ایتالیا، مجارستان، جمهوری چک، استونی و خود ترکیه این بورسیه را ارائه می‌دهند.

Erasmus به شما کمک میکند تا در مورد فرهنگ‌های مختلف چیزهای زیادی بیاموزید، ارزش‌های مشترک زیادی را در میان فرهنگ‌های مختلف کشف کنید، مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود ببخشید و یک شبکه‌ی بین‌المللی ایجاد کنید. در نتیجه‌ی تحصیل در خارج از کشورهای خود، دانشجویان از نظر فرهنگی دارای مهارت‌های بیشتری می‌شوند. بسیاری یاد می‌گیرند که به زبان ترکی صحبت کنند و در نتیجه، مهارت‌های ارتباطی بهتری بدست می‌آورند. با زندگی و تحصیل در ترکیه، شخصیت دانشجویان رشد می‌کند و آن‌ها بالغ می‌شوند و بسیاری از آن‌ها به‌دنبال تجارب بین‌المللی بیشتر در جاهای دیگر می‌روند. استانبول به‌ویژه یک مقصد جذاب برای دانشجویان است و بواسطه‌ی سبک زندگی پویا و جهانی آن و میراث فرهنگی شگفت‌انگیزش، باعث ایجاد حس کنجکاوی در خیلی از دانشجویان تازه‌وارد می‌شود. به‌عنوان پایتخت ترکیه، همه‌ی دانشجویان با ارزش‌های تحصیلی بین‌المللی فارغ‌التحصیل می‌شوند و شما برای داشتن یک حرفه‌ی موفق در یک اقتصاد جهانی که روز به روز بیشتر به‌هم متصل می‌شود، آماده می‌شوید.

با توجه به این که گزارش‌های کمیسیون قاره اروپا تا سال ۲۰۱۵ حاکی از این بوده که این قاره با کمبود شدید نیروی انسانی که در این حوزه فناوری نانو متخصص باشد روبرو شده است این وضعیت به‌صورتی بوده است که اگر اقدام و حرکتی برای آن صورت نگیرد و فکری برای رفع این معضل بزرگ صورت نپذیرد، قاره‌ی اروپا با مشکلی جدی روبرو خواهد شد و کمبود نیروی انسانی متخصص به یکی از اصلی‌ترین گلوگاه‌ها در رابطه با این فناوری در سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود و بسیار خطرناک بوده است. به همین علت بوده است که طی سال‌ها‌ی اخیر از برنامه‌ای تحت عنوان Erasmus Mundus در سال ۲۰۰۴ بهره‌برداری شد که تا سال‌های آتی ادامه خواهد داشت. بودجه‌ی در نظر گرفته شده برای این برنامه چیزی در حدود ۲۳۰ میلیون یورو بوده است که به صورت کلی توسط کمیسیون اروپا تأمین می‌گردد.

مطالب مفيد  مهاجرت به سوئیس

برای این برنامه میزبان‌هایی از میان کشورهای اروپایی در نظر گرفته شده است که این کشورها به شرح روبرو بوده است:آلمان، بلژیک ، هلند و سوئد و تمام دانشجوها میبایست به صورت حتم دوره‌های تحصیلی خود را در دو کشور از چهار کشور بیان شده به صورت کامل سپری کنند. به این صورت بوده است که دوره‌ی تحصیلی در این برنامه در حدود 2 سال بوده است که به صورت دو بخش یک ساله تقسیم‌بندی شده است و دانشجوها همانطور که گفته شد میبایست به صورت الزامی به سپری کردن سال اول در یک کشور که در یک گرایش خاص بوده بپردازند و در سال دوم نیز در کشوری دیگر در گرایشی دیگر به سپری کردن کامل این دوره‌ها بپردازند. دانشجوها این امکان را دارا هستند که در انتخاب کردن گرایش خاص خود وکشور انتخابی خود به عنوان کشور مقصد به صورت مختار عمل کرده و با توجه به علاقه‌ی خود این انتخاب را انجام دهند تا به مشکلی برنخورند، در نتیجه این فرصت برای آن‌ها فراهم شده تا با سبک‌های زندگی در این کشورها، فرهنگ‌ها و زبان‌های اروپایی آشنایی کاملی داشته باشند تا با شرایط به سرعت هماهنگی پیدا کنند. به علاوه به متقاضیان امکاناتی از جمله کمک بلاعوض که چیزی در حدود ۲۱هزار تا ۴۲هزار یورو بوده است به آن‌ها متناسب براساس مدت آموزش در آن کشور ها بوده اختصاص پیدا خواهد کرد.

مدارک لازم برای اپلای در آراسموس:

1-ریزنمرات مقطع کارشناسی به صورت رسمی و کامل همراه با ترجمه

2-کسب کردن حداقل نمره‌ی لازم در تافل یا آیلتس به صورت رسمی

مطالب مفيد  قرنطینه در ترکیه

3-به همراه داشتن انگیزه‌نامه وتوصیه نامه

4-به همراه داشتن رزومه‌ی مربوط به صورت رسمی

5-کسب کردن حداقل نمره‌ی لازم درGRE یا GMAT که بستگی به رشته‌ی مربوط دارد.

  • جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورس آراسموس از طریق دانشگاه های ترکیه با کارشناسان ما در تماس باشید.