بیمه و انواع آن

ارسال شده در: اخبار | 0

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی از شرکت آنکاتوربیمه مسافرتی نوعی بیمه است که خسارات مالی ناشی از سفر را پوشش می دهد. طیف وسیعی از احتمالات را پوشش می دهد، از گم شدن چمدان گرفته تا هزینه مراقبت های پزشکی در صورت بیماری یا تصادف و می تواند محافظت مفیدی برای سفرهای داخلی یا خارجی را برای متقاضی فراهم کند.

بیمه مسافرتی خسارات مالی مرتبط با شرایط غافلگیرکننده که می تواند یک سفر را خراب کند را تامین میکند، از جمله بیماری، جراحت، تصادف، تاخیر در پرواز یا دیگر تاخیرهای حمل و نقل و سایر مسائل. هزینه این بیمه 4 تا 10 درصد قیمت یک سفر است. بنابراین، برای یک سفر 10.000 دلاری، بیمه سفر می تواند بین 400 تا 1000 دلار هزینه داشته باشد.

بیمه مسافرتی چه چیزی را پوشش می دهد؟

بسته به نوع بیمه نامه، بیمه مسافرتی هزینه طیف وسیعی از شرایط و حوادث را پرداخت می کند از جمله:

 • چمدان های گم شده یا دزدیده شده (با هزینه اضافی در برخی از سیاست ها)
 • هزینه های پزشکی اورژانسی، مانند هزینه درمان
 • هزینه های لغو، به تاخیر انداختن یا کوتاه کردن مدت زمان سفر خود
 • اختلال در سفر یا اقامت، مانند تاخیر و کنسلی
 • هزینه های قانونی، در صورتی که به دلیل آسیب رساندن به اموال عام یا تعرض به دیگران از شما شکایت شود

پوشش بیمه موجود بین بیمه گذاران و بیمه نامه های مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. بنابراین مهم است که قبل از خرید هر نوع بیمه با متن سیاست شرکت بیمه مورد نظر آشنا شوید.

چه چیزی معمولا تحت پوشش بیمه نیست؟

مطالب مفيد  اخذ اقامت مونته نگرو با افتتاح شرکت

خیلی چیزها به بیمه نامه و بیمه ای که برای آن مراجعه می کنید بستگی دارد. اما چند چیز وجود دارد که بیمه نامه های مسافرتی معمولاً آنها را پوشش نمی دهند، یا ممکن است فقط با هزینه اضافی در دسترس باشند:

 • اگر بالای 65 سال سن دارید ویا شرایط پزشکی خاصی دارید، ممکن است به بیمه تخصصی نیاز داشته باشید. اگر مشکل پزشکی دارید، باید به بیمه گر خود اطلاع دهید. اگر به آنها اطلاع نداده باشید، خطر بی اعتبار کردن بیمه نامه خود را دارید – به عبارت دیگر، ممکن است ادعای شما رد شود.
 • ورزش های ماجراجویی، ورزش های زمستانی و فعالیت های بالقوه خطرناک (مانند کوهنوردی و رفتینگ در آب های سفید) اغلب به عنوان بخشی از بیمه نامه استاندارد مسافرتی پوشش داده نمی شوند. بنابراین ممکن است لازم باشد برای پوشش اضافی هزینه کنید.
 • اقلام گران قیمت یا لوکس – مانند ساعت، جواهرات، لپ‌تاپ و دوربین‌ها – معمولاً حذف می‌شوند این به این دلیل است که آنها احتمالاً از محدودیت قیمت بیمه شما بیشترباشند.
 • اگر سفر شما تحت تأثیر رویدادهایی مانند ناآرامی های داخلی، زلزله، بیماری های همه گیر یا اقدامات تروریستی قرار گیرد، ممکن است بیمه نامه شما پوششی ارائه نکند.

چند نوع بیمه مسافرتی وجود دارد؟

در حالی که سیاست ها می توانند از نظر پوشش بسیار متفاوت باشند، آنها به طور کلی در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

 • تک سفر (سفر یکباره) – شما را برای یک سفر یکباره برای مدت زمان مشخصی پوشش می دهد.
 • سالانه/چند سفر – به تعداد سفرهایی که در طول یک سال انجام می دهید، شما را پوشش می دهد. اگر بیش از دو تعطیلات در آن دوره داشته باشید، معمولاً مقرون به صرفه تر از گزینه یک سفر است.
 • ورزش های زمستانی – اگر به اسکی، اسنوبورد یا سایر ورزش های زمستانی می روید، پوشش تخصصی اینها توسط بیمه گران به عنوان فعالیت های پرخطر در نظر گرفته می شوند و بنابراین از اکثر بیمه نامه های استاندارد حذف می شوند.
مطالب مفيد  کارت شانس (Chancenkarte) آلمان

پوشش خسارت و تلفات بار مسافر

گم شدن، دزدیده شدن یا آسیب دیدن چمدان و وسایل شخصی یک مشکل مکرر سفر است و می تواند به سرعت سفر را خراب کند زیرا باید برای جایگزینی خرید کنید. پوشش خسارت چمدان و وسایل شخصی از وسایل گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده در طول سفر به مقصد محافظت می کند.

با این حال، بسیاری از بیمه نامه های مسافرتی تنها پس از اتمام تمام مطالبات موجود، هزینه وسایل را پرداخت می کنند. پوشش چمدان ممکن است محدودیت ها و استثناهای زیادی داشته باشد، مانند پوشش تا سقف 500 دلار برای هر کالا و 250 دلار برای هر کالای اضافی.

به عنوان مثال، بیمه ممکن است هزینه چمدان گم شده و آسیب دیده را به دلیل تقصیر شرکت هواپیمایی پرداخت نکند. اکثر شرکت های حمل و نقل، مانند خطوط هوایی، در صورت گم شدن یا از بین رفتن چمدان به دلیل خطای خطوط هوایی، هزینه مسافران را جبران می کنند. با این حال، ممکن است محدودیت‌هایی در میزان بازپرداخت وجود داشته باشد، بنابراین پوشش خسارت چمدان و وسایل شخصی یک لایه حفاظتی اضافی را فراهم می‌کند.

بیمه سلامت مسافرتی

پوشش بیمه پزشکی می تواند به هزینه های غیرمنتظره پزشکی و دندانپزشکی بین المللی کمک کند و به مکان یابی پزشکان و مراکز مراقبت های بهداشتی در خارج از کشور کمک کند. مانند سایر سیاست ها، بیمه پزشکی بسته به قیمت و ارائه دهنده متفاوت است.

پوشش بیمه پزشکی سفرهای خارجی: این نوع بیمه ها از پنج روز تا یک سال یا بیشتر متغیر است و هزینه های ناشی از بیماری و صدمات در سفر را پوشش می دهد.

مطالب مفيد  ویزای بشردوستانه کانادا (H&C)

از کجا می توان بیمه مسافرتی خرید؟

شرکت آنکاتور کارگزار رسمی بیمه های معتبر درمانی، مسافرتی، خانه و ماشین در ترکیه میباشد که با معتبرترین شرکت های بیمه در ترکیه همکاری دارد از جمله بیمه (آنکارا سیگورتا، یونی کو، سومپو، دمیر سیگورتا) که میتواند با بهترین شرایط و هزینه برای شما بیمه معتبر تهیه کند.

در ضمن شرکت انکاتور همچنان برای مشتری های خود امتیازاتی اضافه در نظر گرفته است که در صورتی که با شرکت انکاتور قرارداد داشته باشید هزینه بیمه مسافرتی خود و خانواده تان رایگان خواهد بود.

 

با ما در ارتباط باشید.

4224 780 535 (+90)

www.anktour.com

آدرس:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5 D:11, 06420 Cankaya/Ankara