اگر درخواست اجازه اقامت ترکیه شما رد شد چه باید کرد؟

ارسال شده در: اخبار | 0

ترکیه کشوری زیبا است که در تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است که ترکیبی بی نظیر از فرهنگ ها و سنت ها را ارائه می دهد. این ایالت چندین دهه است که با مناظر خیره کننده، تاریخ غنی و کیفیت بالای زندگی، مهاجران را به خود جذب می کند. تا سال 2023 تقریبا 1.3 میلیون خارجی بر اساس مجوز اقامت در اینجا زندگی می کنند.

درخواست برای اجازه اقامت ترکیه می تواند یک فرآیند پیچیده با الزامات و مدارک مختلف باشد. در برخی موارد، درخواست اجازه اقامت شما ممکن است رد شود.

اگر در این موقعیت قرار گرفتید، درک دلایل احتمالی رد شدن و اقداماتی که می توانید برای رسیدگی به این موضوع انجام دهید ضروری است. این مقاله شما را در فرآیند رسیدگی به درخواست رد درخواست اجازه اقامت ترکیه راهنمایی می کند.

فرم رد اجازه اقامت

قبل از هر اقدامی، درک دلایل خاص پشت رد درخواست مجوز اقامت ترکیه بسیار مهم است. هنگامی که درخواست شما رد شد، نامه ردی از اداره کل مدیریت مهاجرت ترکیه دریافت خواهید کرد. شما باید به اداره مهاجرت بروید و فرم رد اجازه اقامت خود را دریافت کنید. این فرم دلایل رد را توضیح می دهد و در مورد اقدامات بعدی که می توانید انجام دهید راهنمایی می کند. نامه رد درخواست را به دقت بررسی کنید تا مسائل خاصی را که منجر به رد درخواست شما شده است شناسایی کنید.

چند دلیل اصلی برای امتناع از صدور مجوز اقامت در ترکیه:

وجود مشکل در مدارک: اغلب، مهاجران بسته ناقصی از مدارک را به اداره مهاجرت ترکیه ارسال می کنند معمولا فراموش می کنند گواهی عدم سوء پیشینه، رسید پرداخت اداره مهاجرت یا صدور بیمه نامه درمانی را ارائه دهند. مواردی نیز وجود دارد که باعث رد شدن درخواست اقامت میشوند از جمله برگه اجاره نامه برای اثبات داشتن آدرس برای مسکن. اگر اداره مهاجرت ترکیه خطایی در پرونده مدارک ارسالی پیدا کند، مهاجر فوراً رد نمی شود. ابتدا دلایل عدم دقت به متقاضی اطلاع داده می شود. متقاضی 1 ماه فرصت دارد تا مشکل را حل کند و اگر مدارک لازم را ارئه ندهد پس از آن درخواست رد می شود.

مطالب مفيد  اقامت انگلیس از طریق ویزای کاری 2024

متقاضی مدارک جعلی ارائه دهد: ارائه مدارک های جعلی ایده خوبی نیست، زیرا اداره مهاجرت ترکیه همه چیز را به طور کامل بررسی می کند و اگر معلوم شود که هر مدرکی واقعی نیست، اجازه اقامت را رد می کند و حتی ممکن است از کشور اخراج شوید.

سطح ناکافی حمایت مالی برای زندگی در ترکیه: هر خارجی باید ثابت کند که بودجه کافی برای زندگی در ترکیه دارد. برای دریافت اجازه اقامت، یک شخص باید وجود پس انداز به مبلغ تقریبا 200.000 لیر ترکیه را ثابت کند.

دلایل رایج برای رد شدن درخواست عبارتند از:

  • اسناد ناکافی، نادرست یا جعلی
  • امکانات مالی ناکافی برای حمایت از اقامت شما در ترکیه
  • تهدید سلامت عمومی یا سابقه کیفری
  • نقض قوانین و مقررات مهاجرت ترکیه، مانند درخواست پس از انقضای ویزای شما
  • درخواست از محله مسکونی که برای مجوز اقامت بسته است

یک درخواست جدید ارسال کنید یا نسبت به تصمیم اعتراض کنید

پس از پرداختن به مسائلی که منجر به رد درخواست مجوز اقامت ترکیه شده است، شما چند گزینه دارید:

ارسال درخواست جدید 6 ماه بعد: وقتی درخواست اجازه اقامت شما رد شد، نمی توانید به مدت 6 ماه برای همان نوع اجازه اقامت درخواست دهید. یک برنامه جدید با اسناد و اطلاعات تصحیح شده تهیه کنید و به مسائلی که منجر به رد اولیه شده است رسیدگی کنید. درخواست جدید را طبق فرآیند استاندارد درخواست ارسال کنید.

درخواست تجدید نظر در مورد تصمیم: اگر فکر می کنید که رد شدن درخواست غیر موجه بوده است، می توانید ظرف 30 روز پس از دریافت نامه رد، نسبت به تصمیم اعتراض کنید. برای درخواست تجدیدنظر، باید با یک وکیل کار کنید و شکایتی را به دادگاه ارائه دهید و شواهدی برای حمایت از ادعای خود ارائه دهید و مدارک بررسی خود را درخواست کنید (شرکت مهاجرتی آنکاتور در این راستا میتواند شما را در همه مراحل راهنمایی کند). روند تجدید نظر می تواند چندین ماه طول بکشد و هیچ تضمینی برای لغو تصمیم وجود ندارد. همچنین، روند تجدید نظر به شما حق اقامت در ترکیه را نمی دهد.

مطالب مفيد  قوانین اخذ چالیشما ایزین (مجوز کار) ترکیه در سال 2024

سایر گزینه های اجازه اقامت را بررسی کنید: اگر درخواست اجازه اقامت شما رد شد و نمی توانید دلایل رد شدن را بررسی کنید، می توانید گزینه های دیگر یا اجازه اقامت را بررسی کنید. بسته به شرایط و نیات خود، ممکن است واجد شرایط نوع دیگری از اجازه اقامت مانند مجوز کار، اجازه اقامت دانشجویی، مجوز اقامت ملک، اجازه اقامت دوره زبان ترکی یا کسب و کار باشید.

با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید: اگر مطمئن نیستید که چگونه به مسائلی که منجر به رد درخواست مجوز اقامت ترکیه شده است رسیدگی کنید یا در روند تجدید نظر به کمک نیاز دارید، با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید. یک وکیل باتجربه می تواند در مورد بهترین اقدام راهنمایی کند و به شما کمک کند تا در سیستم پیچیده مهاجرت ترکیه مختصر ترین راه ها را طی کنید.

برخورد با درخواست اجازه اقامت ترکیه رد شده می تواند دلسرد کننده باشد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که گزینه هایی برای شما وجود دارد. با درک دلایل رد، درخواست تجدید نظر در مورد تصمیم، درخواست مجدد با اطلاعات اصلاح شده، یا بررسی گزینه های دیگر ویزا، ممکن است همچنان بتوانید به هدف خود برای اقامت در ترکیه دست یابید. اگر برای درخواست تجدیدنظر خود به کمک نیاز دارید، در جستجوی مشاوره حرفه ای با شرکت مهاجرتی آنکاتور در ارتباط باشید.

 

با ما در ارتباط باشید.

4224 780 535 (+90)

www.anktour.com

آدرس:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5 D:11, 06420 Cankaya/Ankara