اقامت کانادا با سیستم اکسپرس اینتری (EXPRESS ENTRY) کانادا 2024

ارسال شده در: زندگی و مهاجرت, مقاله | 0

از سال 2015 برای مهاجرت به کانادا سیستم جدید مهاجرتی برای نیروی کار بنام اکسپرس اینتری (ورود سریع) راه اندازی شد به این صورت که واجدین شرایط در این سیستم با تشکیل یک پروفایل ثبت نام کرده، امتیاز بندی شده و در صورت دارا بودن حد نصاب قبولی، موفق به اخذ ویزای اقامت دائم کشور کانادا در کمترین زمان می شوند.

در هر دوره از انتخاب متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری (معمولا هر 21 روز) اگر امتیاز شما برابر و یابیشتر از حداقل امتیاز هر دوره باشد در پایان هر دوره بررسی از میان دیگر شرگت کنندگان پذیرفته می شوید.

برای تشکیل پروفایل باید حداقل 67 امتیاز از جدول زیر کسب کنید که با داشتن آیلتس 6 جنرال (برای اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه ها میسر می باشد) پروفایل شما 1 سال اعتبار دارد و در طول این یک سال در همه دوره های بررسی پرونده ها شرکت داده می شوید.

امتیاز بندی اولیه برای ثبت نام (حداقل 67 امتیاز از مجموع 100 امتیاز):

جدول امتیازبندی کلی اکسپرس اینتری کانادا

 

امتیاز مدرک تحصیلی

میزان امتیازی که با توجه به مدارک تحصیلی داوطلبان، به آن‌ها تعلق می‌گیرد، در جدول زیر نشان داده است. متقاضیان برای دریافت این امتیازها، باید از مدرک تحصیلی کانادایی برخوردار بوده یا معادل آن را داشته باشند.

انطباق پذیری

شرایطی که نشان دهنده میزان انتطباق پذیری شما در کانادا با توجه به حضور قبلی شما در این کشور و یا داشتن اقوام در این کشور میباشد

امتیاز مهارت زبان

در جدول زیر، امتیازهای مربوط به مهارت‌های زبانی را برای پروسۀ مهاجرت از طریق سیستم امتیازبندی، مشاهده می‌کنید.

نکته: در این جداول امتیازات درج شده، مربوط به مدرک CLB است و برای هر یک از مهارت‌های چهارگانه زبان با توجه به نمره اکتسابی در آن مهارت نوشته شده است. متقاضیان جهت محاسبه امتیاز سطح زبان خود، باید امتیاز هر مهارت را با توجه به نمره‌ای که کسب کرده‌اند در جدول بیابند و امتیازات را با یکدیگر جمع کنند تا امتیاز سطح زبان خود را به صورت کلی محاسبه نمایند.

مطالب مفيد  بیمه مسافرتی چیست؟

تجربه کاری در 10 سال گذشته

داوطلبان با ارائۀ مدارکی معتبر، باید اثبات کنند که در یک بازۀ زمانی مشخص، حدأقل 30 ساعت در هفته کار کرده‌ و برای آن، حقوق نیز دریافت کرده‌اند. همچنین کار آن‌ها باید در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا (NOC) وجود داشته باشد. دقت فرمایید در حال حاضر کشور کانادا سابقه کاری شما را با نامه از محل کار نیز قبول می کند و تعداد سال های کار پاره وقت نصف تمام وقت محاسبه می شوند

امتیاز بندی سن

سنین بین 18 الی 35 سال میتوانند 12 امتیاز اخذ نمایند
از 35 سال به بالا به ازای هر سال یک امتیاز کم می شود که به سن 46 یک امتیاز و از 46 به بالا امتیازی داده نمی شود.

  • پیشنهاد شغلی در کانادا 10 امتیاز (این مهم، در ادامه به تفضیل توضیح داده شده است)

در صورتی که مجموع امتیازتان به حداقل 67 برسد می توانید در سیستم اکسپرس اینتری شرکت کنید.

برای محاسبه امتیازبندی شما در سیستم اکسپرس اینتری به وبسایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید و اطلاعات خود را وارد برنامه کنید،این سیستم امتیاز شما را به صورت آنلاین محاسبه می کند.

  • در صورتی که امتیاز شما بالای 450 باشد شانس قبولیتان در حوزه نیروی متخصص فدرال بسیار بالاست (به بیان روشن تر شما در هر کجای خاک کشور کانادا می توانید زندگی و کار کنید) و برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام بفرمایید.
  • در صورتی که امتیازتان بین 400 تا 450 باشد، دو راه برای تضمین قبولیتان وجود دارد:

1) شما باید درخواست  نیروی متخصص استانی بدهید که در این صورت باید از شرایط استان ها و اینکه چه مشاغلی (NOC  یا دسته بندی شغلی) در هر استان شانس بالاتری در انتخاب داشته اند اطلاع دقیق داشته باشید و رزومه خود را با توجه به معیارهای شغلی مد نظر هر استان بنویسید و اینکه همزمان برای چند استان اقدام کنید به گونه ای که تناقض قابل توجهی در حوزه های کاریتان وجود نداشته باشد. در این صورت به متقاضیان پیشنهاد می شود از وکلای مهاجرت با سابقه در این خصوص کمک بگیرید. در صورت موفقیت در گرفتن دعوتنامه استانی 600 امتیاز به امتیازات شما اضافه خواهد شد که قبولی شما را تضمین خواهد نمود.

مطالب مفيد  ویزای سرمایه گذاری انگلیس Tier 1 (Investor) visa

2) و یا صورتی که بتوانید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنید نیز 600 امتیاز به امتیازتان اضافه خواهد شد و این امر برای افراد ساکن ایران تقریبا کمی دشوار اما شدنی ست، فقط در صورتی که در کانادا بستگانی دارید که کارفرما می باشند و هیچ گونه شباهت فامیلی با شما ندارد می توانید از سوی ایشان دعوت نامه دریافت کنید که شانس قبولیتان حتمی است.

نکاتی مهم در خصوص اکسپرس اینتری
  • دور ویزا برای امتیاز بالا نهایتا بین 8 ماه الی 1 سال زمان می برد.
  • مدرک بیمه ای برای اثبات سابقه کار الزامی نیست، مگر اینکه در موارد خاص مهاجرت های استانی که همانگونه که در بالا گفته شد که حوزه شغلی شما بسیار تعیین کننده است، در این مورد ممکن است از شما سوابق بیمه بخواهند که اگر بیمه شما به عنوان کاگر ساده پرداخت شده باشد می توان با نامه ای از محل کار، عنوان شغلی تان را شرح دهید.
  • در روش اکسپرس انتری فدرال محدودیت رشته ای وجود ندارد و فقط سطح تحصیلات شما برای شما امتیاز می آورد و در نهایت هم با سیستم امتیاز بندی انتخاب می شوید لذا نوع رشته شما در قبولی شما موثر نیست. همین که مدرک شما توسط موئسسه WES تایید شود، جایی برای نگرانی وجود نخواهد داشت.
  • در صورتی که با اکسپرس اینتری قبول شدید باید اسکن کلیه مدارکتان را که اداعا کرده بودید به اداره مهاجرت ارسال بفرمایید و در صورتی که مشکل امنیتی و یا پزشکی نداشته باشید می توانید ویزا را دریافت کنید.
  • قبولی شما ارتباطی با زمان ثبت نامتان با رغیب هایتان نخواهد داشت.
  • جدول تمکن مالی برای اخذ ویزا (نرخ دلار دولتی را در نظر بگیرید)
مطالب مفيد  مهاجرت به کانادا از طریق پرستاری 2024
تعداد اعضای خانوادهحداقل پول نقد
115 هزار دلار کانادا
218 هزار دلار کانادا
321 هزار دلار کانادا
425 هزار دلار کانادا
528 هزار دلار کانادا
632 هزار دلار کانادا
7 نفر به بالا35 هزار دلار کانادا

دقت بفرمایید که این پول در حساب متقاضی اصلی پرونده باشد (ترجیها در حساب همسرتان نباشد) و حداقل از 6 ماه قبل نسبت به افتتاح حساب اقدام فرمایید.

هزینه بررسی پرونده: متقاضی اصلی 550 دلار کانادا / همسر متقاضی 550 دلار کانادا / هر فرزند 150 دلار کانادا

هزینه صدور ویزا: متقاضی اصلی 490 دلار کانادا / همسر متقاضی 490 دلار کانادا

آدرس شرکت آنکاتور و شماره تماس…

نشانی:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5
D:11, 06420 Cankaya/Ankara

ساعت کار:
دوشنبه تا شنبه هر هفته از 10:00 صبح تا 17:00

تلفن:
4224 780 535 (90+)

www.anktour.com