الحاق خانواده پناهندگان کانادا

ارسال شده در: اخبار | 0

حفظ وحدت خانواده از حقوق مهم بشر است. اگر قبل یا در طول پرواز از خانواده خود جدا شده اید، می توانید برای پیوستن به شما در کانادا، تحت شرایط خاص، درخواست دهید. اینکه خانواده ‌تان می‌توانند به شما ملحق شوند یا نه، بستگی به نوع وضعیت قانونی شما و ماهیت رابطه شما دارد.

برنامه الحاق خانواده یکی از ارکان سیستم مهاجرتی کانادا است. از زمان پایان جنگ جهانی دوم، کانادا به دنبال استقبال از مهاجران برای تقویت اقتصاد خود، گرد هم آوردن خانواده ها و به دلایل بشر دوستانه و دلسوزانه بوده است. خانواده دومین دسته بزرگ از تازه واردان است که توسط کانادا تحت برنامه سطوح مهاجرتی آن مورد استقبال قرار می گیرد.

چه کسانی واجد شرایط الحاق خانواده هستند؟

  1. پناهندگان تازه وارد اسکان داده شده

پناهندگان تازه وارد شده کانادا می توانند از امتیاز پنجره فرصت یکساله (OYW) استفاده کنند، که به پناهندگان مستقر در کانادا به مدت یک سال اجازه می دهد تا برای الحاق مجدد با اعضای خانواده خود که در زمان ورود به عنوان پناهنده به کانادا ناشناخته مانده اند، درخواست دهند.

برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، اعضای خانواده وابسته (همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان تحت تکفل) باید در درخواست اصلی کانادایی پناهندگان اسکان داده شده شناسایی شده باشند، (چند استثنا اعمال می شود.)

خانواده ای که در کانادا برای اتحاد مجدد از طریق ارائه پنجره فرصت یک ساله (OYW) درخواست می کنند، نیازی به رعایت شرایط مالی ندارند. کسانی که از طریق این برنامه به خانواده خود در کانادا می پیوندند می توانند از خدمات پناهندگان مستقر مجدد بهره مند شوند.

مطالب مفيد  چگونه به آلمان مهاجرت کنیم؟

برای پناهندگان اسکان داده شده: پنجره فرصت یک ساله (OYW)

پیشنهاد پنجره یک ساله (OYW) می تواند تحت شرایط خاصی به اتحاد مجدد خانواده کمک کند. این به پناهندگان اسکان داده شده در کانادا اجازه می دهد تا اعضای خانواده خود را برای اسکان مجدد که در خارج از کشور هستند، ظرف یک سال پس از ورودشان به کانادا الحاق کند.

در برخی موارد، اعضای نزدیک خانواده یک پناهنده اسکان داده شده (همسر و فرزندان تحت تکفل) ممکن است نتوانند با آنها به کانادا سفر کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که خانواده به دلایلی خارج از کنترل آنها در دو کشور مختلف از هم جدا شده است، یا به این دلیل که یکی از اعضای خانواده مفقود شده و مکان آنها نامعلوم است.

اگر مکان اعضای خانواده جدا شده مشخص باشد، پس از ورود فرد به کانادا، می توانند برای عضویت اعضای خانواده غیر همراه خود درخواست دهند. اعضای خانواده باید در فرم های مهاجرت پناهنده اعلام شده باشند. این درخواست الحاق خانواده، پنجره فرصت یک ساله (OYW) نامیده می شود و باید توسط فرد مستقر در مدت یک سال پس از ورود به کانادا ارائه شود.

برنامه پنجره فرصت یک ساله (OYW) به این معنا نیست که اعضای خانواده ظرف یک سال در کانادا خواهند بود. هیچ زمان پردازش رسمی برای درخواست های برنامه پنجره فرصت یک ساله (OYW) وجود ندارد و اغلب ممکن است بیش از یک سال طول بکشد تا اعضای خانواده وارد کشور کانادا شوند.

  1. شخصی که درخواست پناهندگی او پذیرفته شده است
مطالب مفيد  راهنمای کامل اجاره خانه در استانبول

هر شخصی که واجد شرایط به عنوان یک فرد محافظت شده باشد یا دارای وضعیت پناهندگی کنوانسیون باشد که توسط هیئت مهاجرت و پناهندگی (IRB) و مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تعیین شده است، حق دارد برای اقامت دائم درخواست دهد و می تواند در همان زمان، اطلاعات همه اعضای خود را در درخواست خود شامل شود، چه پناهنده باشند یا هنوز در کشور خود هستند.

  1. اشخاص دارای اقامت دائم کانادا (از جمله پناهندگان)

اگر شما مقیم دائم کانادا (از جمله پناهندگان) هستید و شرایط خاصی را دارید (از جمله اینکه به دلایلی غیر از معلولیت کمک اجتماعی دریافت نمی کنید و می توانید نیازهای اساسی هر فردی را که می خواهید حمایت مالی کنید) تامین کنید. می توانید درخواست دهید و از برنامه مهاجرت کلاس خانوادگی (Family Class Immigration) بهره مند شوید. شما می توانید برای الحاق مجدد برای اعضای خانواده زیر درخواست دهید:

  • همسر: همسر قانونی، شریک زندگی مشترک شناخته شده
  • فرزند: فرزند وابسته مجرد (و فرزندان تحت تکفل فرزندانشان، در صورت وجود). فرزندان تحت تکفل باید کمتر از 22 سال سن داشته باشند و نمی توانند شریک زندگی مشترک یا همسر داشته باشند.
  • والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها: فضاهای محدودی در کانادا برای حمایت از والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها وجود دارد. حامیان مالی احتمالی می‌توانند «اظهار علاقه» را در طول دوره‌های پذیرش از پیش تعیین‌شده ارسال کنند، پس از آن، حامیان مالی واجد شرایط به ‌طور تصادفی برای درخواست دعوت می‌شوند.

*نکته مهم: پذیرفته شدگان تحت برنامه های الحاق خانواده کانادا به عنوان مقیم دائم پذیرفته می شوند. به این ترتیب، آنها باید الزامات پزشکی، جنایی و امنیتی کانادا را برآورده کنند. علاوه بر این، کانادا برنامه‌های الحاق مجدد خانواده برای اعضای خانواده گسترده، از جمله خواهر و برادر بزرگسال، خاله، عمو و پسرعمو ندارد. استثنائات برای خواهر و برادرهای یتیم صغیر، خواهرزاده ها، برادرزاده ها و نوه ها اعمال می شود.

مطالب مفيد  بیمه مسافرتی چیست؟

با ما در ارتباط باشید.

4224 780 535 (+90)

www.anktour.com

آدرس:

Kızılay, Meşrutiyet Cd. No:5 D:11, 06420 Cankaya/Ankara